به گزارش اکوایران؛ سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا اعلام کرد که در دی ماه سال جاری هفت مرحله طرح سراسری در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز انجام شده است و اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالای ممنوعه، مقابله با قاچاق کالای سلامت محور و کالای اساسی، طرح مقابله با خودروهای شوتی، طرح مقابله با قاچاق دارو ... از جمله این طرح‌ها بوده است که به شکل سراسری اجرا شده است. 

براساس اظهارات رحیمی، این طرح‌ها بر اساس برآورد و اولویت‌بندی‌های صورت گرفته اجرا شده است، یکی از این طرح‌ها، طرح مقابله با اخلالگران بازار طلا و ارز بود. در اجرای این طرح ۷۰ هزار دلار تقلبی و بیش از ۲۵۹ میلیون انواع ارز کشف و ضبط شد. همچنین در این زمینه تعداد ۱۰۰ پرونده تشکیل شده و درحال پیگیری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفته که طرح مقابله با کالای قاچاق با اولویت مقابله با دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در ۱۳ استان دارای گمرک اجرا شد و در اجرای این طرح ۹۸ فقره پرونده برای متهمان دستگیرشده تشکیل و ۱۰۹ دستگاه خودروی حامل دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق توقیف شد.

رحیمی تاکید کرده که دارو و لوازم آرایشی قاچاق غالبا فاقد استانداردهای لازم بوده و مشکلات بسیاری را برای مصرف کنندگان خود به همراه می‌آورند که در اجرای طرح مقابله با قاچاق دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی در دی‌ماه ارزش تقریبی کالای کشف شده بیش از ۷۲۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

براساس اظهارات رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا، در اجرای این طرح‌ها بیش از هشت هزار مورد پرونده برای قاچاقچیان کالا و ارز در سراسر کشور تشکیل شده است، در اجرای این طرح بیش از ۸۲۵ دستگاه انواع خودرو حامل کالای قاچاق و خودروهای قاچاق بر و همچنین خودروهای معروف به خودروهای شوتی در سراسر کشور توقیف شد.

طبق گزارش ایسنا، رحیمی تاکید کرده که اجرای چنین طرح‌هایی از سوی پلیس امنیت اقتصادی متوقف نشده و با توجه به وضعیت و شرایط موجود در کشور و هر استان ادامه خواهد داشت.