پس از 13 روز کاهش در بازار ارز و نزول سه کانالی قیمت دلار، نرخ این اسکناس در روز سه‌شنبه در کانال 58 هزار تومان حمایت شد. قیمت دلار در این نزول دامنه 60 هزار تومان را از دست داد.

دلار هرات در روز سه‌شنبه در سطح قیمتی 58 هزار و 900 تومان شروع به کار کرد و در ابتدا با یک روند نزول تا 58 هزار و 650 تومان پایین رفت و از آن نقطه برگشت. در برگشت قیمت دلار هرات تا مرز 59 هزار تومان بالا آمد و در 58 هزار و 800 تومان به کار خود پایان داد. در معاملات پشت خطی قیمت دلار هرات در 58 هزار و 870 تومان بسته شد. طی این دو روز یعنی دوشنبه و سه‌شنبه قیمت دلار هرات وارد کانال 58 هزار تومان شده اما قیمت دلار در تهران در کانال 59 هزار تومان مقاومت کرده است. اگر قیمت درهم زیر 14 هزار و 100 تومان تثبیت دهد قیمت دلار کانال 59 هزار تومان را از دست می‌دهد.

درهم در قیمت 16 هزار و 150 تومان آغاز به کار کرد و در ابتدا و در نیمه اول با کاهش تا 16 هزار و 100 تومان پایین آمد. قیمت درهم امارات در نیمه دوم با افزایش در 16 هزار و 200 تومان به کار خود پایان داد. قیمت دلار برآورد شده از درهم 59 هزار و 450 تومان محاسبه می‌شود. قیمت اسکناس دلار تهران در روز سه‌شنبه بالای برابری درهم در معامله بود.

نکته قیمتی درهم این بود کانال نرخ‌دهی در روز سه‌شنبه زودتر از سایر روزها و در ساعت 14 به کار خود پایان داد. کانال نرخ‌دهی قیمت درهم در روزهای معمولی تا قبل از ساعت 16 نرخ می‌داد.

به عقیده تحلیلگران فنی قیمت دلار پس از روند نزول، با نوسان رفت و برگشتی در یک محدوده، در حال تشکیل مثلث است. قیمت دلار در این الگو در روز سه‌شنبه با نوسان کف و سقف‌های بالاتری را به ثبت رساند. مرز حمایتی بازار 58 هزار و 700 تومان است و تا زمانیکه این مرز از دست نرود احتمال برگشت به بالا وجود دارد. اولین مرز روانی 59 هزار تومان و سطح مقاومتی بازار در 59 هزار و 300 تومان است. اگر قیمت دلار در زیر 58 هزار و 700 تومان تثبیت دهد امکان کاهش کانالی در بازار ارز وجود دارد.

در پشت خط دوباره اخبار متناقض از وضعیت ثبت طلافروشان در سامانه تجارت به بازار رسید. اگر در روز چهارشنبه تعطیلی طلافروش‌ها پایان پذیرد امکان نوسان در بازار وجود دارد. همچنین خبر مهم دیگر صحبت‌های رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که گفته  ایران برای انجام «گفت‌وگوهای جدی» با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل آمادگی نشان داده است.