به گزارش اکوایران، قیمت طلا توانست در نیمه نخست هفته معاملاتی افزایش یابد، اما بیشتر روزها تحت تاثیر انتظار برای گزارش شاخص هزینه‌های مصرف شخصی روز جمعه سپری شد. سرمایه‌گذاران فلزات گران‌بها به دنبال این بودند تا با استفاده از معیار تورم مورد علاقه فدرال رزرو، مسیر احتمالی نرخ بهره و چشم‌انداز افزایش بیشتر قیمت طلا را بسنجند.

به نوشته کیتکو، فلز زرد پس از شروع معاملات هفته با قیمت 2 هزار و 334 دلار به ازای هر اونس، توانست در روز دوشنبه به سطح حدود 2 هزار و 360 دلار افزایش پیدا کند، اما نتوانست در آن روز بالاتر از 2 هزار و 350 دلار باقی بماند. در روز بعد، علاقه به فلزات گران‌بها مجددا افزایش یافت و قیمت طلا تا ظهر روز سه‌شنبه به بالاترین حد هفتگی یعنی 2 هزار و 361 دلار رسید. اما یک بار دیگر، خریداران قدرت خود را از دست دادند و معاملات شبانه باعث شد قیمت به‌شدت سقوط کند که منجر به کاهش مداوم قیمت طلا به پایین‌ترین سطح هفتگی جدید یعنی 2 هزار و 325 دلار در اوایل صبح پنجشنبه شد.

با این حال، این فلز گران‌بها به‌سختی از این سطح جهش کرد و با شروع معاملات در آمریکای شمالی در روز پنجشنبه، طلا به 2 هزار و 349 دلار به ازای هر اونس رسید. پس از آن، انتظار برای گزارش PCE روز جمعه آغاز شد که تأثیر تازه‌ای را به بازارهای فلزات گران‌بها وارد آورد و قیمت طلا را از 2 هزار و 344 دلار به بالاترین حد روزانه خود یعنی 2 هزار و 359 دلار به ازای هر اونس رساند.

اما همانطور که در روزهای دوشنبه و سه شنبه اتفاق افتاد، قیمت طلا اندکی پس از ساعت 3 بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا، به پایین‌ترین سطح هفتگی جدید معادل 2 هزار و 320 دلار رسید.

طبق آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، کارشناسان و معامله‌گران در مورد چشم‌انداز کوتاه‌مدت طلا هم‌سو هستند.

این هفته، 10 تحلیل‌گر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند و اکثریت قاطع به گروه صعودی‌ها بازگشتند و 6 کارشناس، معادل 60 درصد، انتظار دارند قیمت طلا در هفته آینده افزایش یابد. دو تحلیل‌گر یا 20 درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند و به همین تعداد انتظار دارند طلا در هفته معاملاتی آینده، روند خنثی داشته باشد.

در همین حال، 222 رأی در نظرسنجی آنلاین کیتکو به ثبت رسید و سرمایه‌گذاران این هفته با احساسات کارشناسی همسو شدند. 128 معامله‌گر خرد، یا 58 درصد، انتظار دارند قیمت طلا در هفته آینده افزایش یابد. 53 نفر دیگر، یا 24 درصد، انتظار دارند قیمت طلا کاهش یابد، در حالی که 41 پاسخ‌دهنده، که نشان‌دهنده 18 درصد باقی‌مانده است، انتظار دارند قیمت‌ها در هفته آینده در محدوده مشخصی باقی بماند.