به گزارش اکوایران، بررسی فایل‌های اجاره ویلاهای اطراف تهران در هفته پایانی شهریور نشان می‌دهد اگر بخواهید یک ویلای 200 متری که استخر روباز هم داشته باشد اجاره کنید دست کم باید شبی 2 میلیون و 400 هزار تومان بپردازید. این رقم تنها برای میزبانی از 4 نفر است و به تعداد هر نفر اضافه باید بین 200 تا 250 هزار تومان  شبی پرداخت کنید.

ویلاهای بزرگ‌تر با امکاناتی مانند استخر آب گرم داخلی و استخر روباز، میز بیلیارد، فوتبال دستی و... به بالای شبی 3 میلیون تومان می رسد. برخی ویلاهای لوکس محدوده کردان نیز برای آخر هفته‌ها تا شبی 6 میلیون تومان هم کرایه داده می‌شود. رقم این ویلاها در روزهای غیر تعطیل به نصف کاهش پیدا می‌کند و گاهی نیز تخفیف های 20 تا 30 درصدی نیز شامل این ویلاها می‌شود یعنی اگر شما یک ویلای استخر دار را در میانه هفته شبی یک میلیون و 700 هزار تومان می‌توانید اجاره کنید که این رقم در پایان هفته به 3 میلیون و 400 هزار تومان می رسد. با این حال اگر به سایت‌های رزرو آنلاین برخی از این ویلاها مراجعه کنید متوجه می‌شوید بسیاری از آنها تا هفته اول مهر اجاره داده شده است.

اما رقم ویلاهای استخر دار شمال تهران افزایش چشمگیری داشته است. هرچند که می‌توان ویلاهای جنگلی را از شبی 500 هزار تومان برای اجاره پیدا کرد و یا کلبه های چوبی و جنگلی از شبی 600 هزار تومان تا شبی یک میلیون و 800 هزار تومان اجاره داده می‌شود. اجاره ویلاهای استخر دار در شهرهای شمالی کشور مانند رامسر از 2 میلیون و 800 هزار تومان برای اقامت 6 نفر آغاز می‌شود و تا شبی 5 میلیون تومان هم برای ویلاهای استخر دار معمولی می رسد اما اجاره ویلاهای لوکس به شبی 15 میلیون تومان هم می رسد .

برخی این افزایش قیمت را به دلیل ورود میهمان جدید به ویلاهای شمال کشور می دانند. مستأجران عرب در برخی از شهرهای شمالی برای ویلاهای لوکس به راحتی رقم‌های بالاتری را می‌پردازند. برداشته شدن محدودیت‌های سفر و عبور از بحران کرونا یکی دیگر از دلایل بازگشت محبوبیت به ویلاهای شمال کشور و کاهش محبوبیت ویلاهای اطراف پایتخت است .

69