علیرضا زاکانی در آئین رونمایی از تاکسی ون‌های جدید شهرداری تهران، با اشاره به اینکه در حال توسعه ناوگان مترو هستیم، گفت : ما در حال حاضر به ۲۵۰۰ واگن برای هفت خط مترو نیاز داریم؛ اما در حال حاضر به صورت کلی ۱۵۰۰ واگن داریم که ۲۰۰ واگن از رده خارج شده و مابقی نیز نیاز به اورهال دارند. همچنین ۲۱۰ خط اتوبوسرانی داریم که در هنگام تحویل مسئولیت ۲۲۲۵ اتوبوس فعال داشتیم. این در حالیست که در سند جامع حمل و نقل ۹۰۰۰ اتوبوس پیش بینی شده بود که تا سقف معین شده، فاصله معناداری وجود دارد.

وی تاکید کرد: باید از الگوهای دیگر همانند تراموا و توسعه اتوبوسرانی و بازنگری خطوط اتوبوسرانی بهره بگیریم و از دیزل به سمت گازسوز و در مرحله بعد به سمت اتوبوس‌های برقی حرکت کنیم و شهر را به عنوان مجموعه‌ای پاک معرفی کنیم. امیدواریم ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای امسال داشته باشیم و اولویت نگاه به تولید داخل است؛ اما معتقدیم اگر کسری وجود داشت از خارج وارد کنیم. اتفاقی که در هنگام کرونا و تولید واکسن برای گشایش مجبور به واردات شدیم.

شهردار تهران با اشاره به این که در حوزه حمل و نقل سبک ۷۲ هزار تاکسی و ۶۰۰۰ ون وجود دارد که در حال حاضر فعال هستند گفت :‌ما قول گرفته‌ایم به سمت ون‌های برقی برویم و نسبت به ایجاد ایستگاه‌های اشتراکی نیز به زودی اقداماتی را انجام خواهیم داد. باید به حمل و نقل عمومی ترکیبی برسیم که افراد بتوانند حق انتخاب داشته باشند و این کار در دستور کار قرار گرفته است.

 زاکانی همچنین در حاشیه آئین‌رونمایی از تاکسی ون‌های جدید شهرداری تهران در جمع خبرنگاران، گفت: فاصله ورود این ون‌ها به چرخه خدمت ظرف یک ماه آینده خواهد بود. وزارت کشور این دستگاه ون‌ها را برای کل کشور خریداری کرده و قدرالسهم ما نیز واریز شده است. ابتدا ون‌های زرد و سپس ون‌های سفید وارد چرخه خواهند شد. در حقیقت این نوسازی امکانی را برای رفاه و بهره‌مندی عموم مردم فراهم خواهد کرد.

وی افزود: باید امکانی را برای نوسازی کلی فراهم کنیم. تامین اتوبوس، مینی بوس، ون و تاکسی از خودروسازان داخلی مد نظر است و تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت خودروسازان داخلی بهره بگیریم. امیدواریم در توسعه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بتوانیم مشارکت داشته باشیم و از خودروسازان داخلی استفاده کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر نقش گسترش حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا گفت: حدود ۷۰ درصد جابجایی‌ها با خودروهای شخصی است و خودروهای تک سرنشین و دو سرنشین زیادی را در سطح شهر شاهد هستیم. باید به سمتی برویم که عمده مردم از حمل و نقل عمومی استفاده کنند ولی باید برای اقبال از حمل ونقل عمومی از سوی مردم نوسازی و تنوع، در حمل و نقل عمومی را محقق کنیم.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از LPG و برق به عنوان سوخت حمل و نقل عمومی با هدف کاهش آلودگی هوا گفت: بخشی از اقدامات در این راستا به توسعه فضای سبز باز می‌گردد که امسال ۱۵۰۰ هکتار در ۱۵ اسفند ماه همزمان با روز درختکاری افتتاح خواهد شد. ۲۳۵۱ پارک در تهران به بهره برداری رسیده که چهار پارک در یک هفته گذشته افتتاح شده است.

مهدی خطیبی ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو هم در این مراسم گفت :‌ کیفیت خودروهای تاکسی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید تمام تاکسی‌هایی که در تهران استفاده می‌شود از دنده‌ای به سمت اتوماتیک بروند. ما برای تحقق این اقدام ظرفیت‌های لازم را در کشور داریم.

وی  با بیان اینکه می‌توانیم در برنامه پنج ساله‌ای کل تاکسی‌های تهران را نوسازی کنیم، افزود: به شرکت‌های واقعی تاکسیرانی نیاز داریم، بطوریکه رانندگان بر اساس قراردادهایی مشخص با این شرکت‌ها فعالیت کنند و بر همین مبنا می‌توانیم مدیریت مناسبی را اعمال کنیم.

خطیبی تاکید کرد: ۷۸ هزار دستگاه تاکسی در تهران وجود دارد، سطح کیفی و ساختاری این خودروها را می‌توانیم تا پنج سال آینده تغییر دهیم. ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم که به تعهدات و قراردادهای خود پایبند باشیم و در حد اعلای کیفیت تولیدات را تحویل دهیم.

وی ادامه داد: در ذیل تعاونی‌های ایران خودرو قرار بر این است که شرکت خصوصی تاکسیرانی راه اندازی شود که شرکت مالکی بوده و تمام خودروهای آن اتوماتیک خواهد بود. در حقیقت شروع بکار شرکت با خودروهای تارا انجام خواهد شد. همچنین اولین تاکسی لند با همکاری شرکت سایپا احداث خواهد شد تا تمام خدمات مرتبط با تاکسی‌ها را در این تاکسی لند ارائه دهیم.

اسماعیل بیگی با بیان این که  فاصله بین اتوبوس‌های ۴۰ نفره و تاکسی‌های چهار نفره مشکل جدی در حمل و نقل شهری تهران بود،گفت : در سال ۸۶ حدود ۱۰ هزار ون سبز رنگ کوچک چینی وارد کشور شد که ۷۰۰۰ دستگاه متعلق به تهران بود. ون‌هایی با عنوان دلیکا که از روز نخست خودرو مناسبی برای شهر تهران نبود. به شکلی که بعضا باید برای رسیدن به انتهای آن سینه خیز می‌رفتی و آموزش نظامی دیده می‌بودی.

بیگی ادامه داد: خودروهای تاکسی چهار نفره را در طول سالیان اخیر تلاش کرده‌ایم نوسازی کنیم ولی افقی برای نوسازی ون‌ها وجود نداشت و این ون‌ها روز به روز فرسوده تر شدند و دائما برای قطعات مورد نیاز آنها با مشکلاتی مواجه بودیم و فاصله اتوبوس‌های ۴۰ نفره با تاکسی‌های چهار نفره بیشتر می‌شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه دریچه امیدوارکننده‌ای با تلاش تولیدکننده داخلی باز شده و شاهد تولید ون‌هایی با سقف بلندتر و راهروی مجزا هستیم که می‌تواند رضایت مردم را جلب کند. این ون‌ها را با قیمت مناسب می‌توانیم در اختیار رانندگان قرار دهیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: در حال حاضر ۲۰۰۰ ون فعال در شهر تهران داریم که تا ۵۰۰۰ دستگاه می‌توانیم آن را افزایش دهیم. پیش بینی می‌کنیم ظرف یک سال و نیم آینده ۲۵۰۰ دستگاه ون جدید وارد ناوگان حمل و نقل شهر تهران شود.