درچهاردهمین شنبه امید و افتخار، تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری – فرجام با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران، عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، علی اصغر کمالی زاده شهردار منطقه ۴ به بهره‌برداری رسید.

همزمان با بهره برداری از این تقاطع، پروژه‌هایی از قبیل احداث ۲.۵ کیلومتر رفیوژ در محلات شمیران نو و گلشن، احداث مخزن بتنی دو هزار متر مکعبی خیابان ریحانی، احداث مخزن بتنی ۱۶۰۰ متر مکعبی میدان دانشگاه امام حسین (ع)، تعریض و احداث دسترسی‌های خیابان چمن‌آرا، نوسازی چمن مصنوعی محله گلشن، نوسازی چمن مصنوعی خیابان ۱۹۶، احداث مخزن بتنی ۱۳۰۰ متر مکعبی بوستان رسالت، احداث مخزن ژئوممبران ۲۵ هزار متر مکعبی جنگل غزال و احداث مخزن بتنی ۱۳۰۰ متر مکعبی واقع در رمپ و لوپ بزرگراه شهید سلیمانی_امام علی (ع) وارد مرحله اجرا شده و یا به بهره برداری رسیدند.

علی اصغر کمالی‌زاده در حاشیه افتتاح تقاطع غیر هم سطح اتوبان باقری و خیابان فرجام گفت: تقاطع خیابان فرجام با اتوبان باقری به نام شهید سیفی با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان امروز به بهره برداری رسید که می تواند اثر زیادی در کاهش بار ترافیکی محور فرجام و بزرگراه شهید باقری داشته باشد.

شهردار منطقه ۴ افزود: مطالعات قبل و بعد ترافیک داریم و ارزیابی می کنیم که با کاهش ترافیک ۱۵ درصد در این محدوده روبه‌رو هستیم، البته باید راستی آزمایی شود و احتمال کاهش بار ترافیکی بیشتر نیز وجود دارد، به این دلیل که تمایل سفر در این محدوده زیاد هست و این تقاطع تسهیل در سفر در این پهنه ایجاد می کند.

وی بیان کرد: ما در کنار افتتاح این پروژه شاهد افتتاح چند پروژه دیگر به ارزش ۶۵ میلیارد تومان هستیم؛ این پروژه ها عموما در محله های کم برخوردار ما افتتاح می شوند.

کمالی‌زاده بیان کرد: ۵ مخزن آب در سطح منطقه به بهره بهره برداری می رسد؛ با توجه به اینکه بیشترین سرانه فضای سبز در این محدوده وجود دارد، این مخازن تاثیر زیادی هم در پدافند غیرعامل و هم در تامین آب فضای سبز دارد.

شهردار منطقه ۴ یادآور شد: پروژه دیگر بهره برداری از دو زمین چمن مصنوعی در محله خاک سفید است که امروز به بهره برداری می رسد؛ سه پروژه ترافیکی در محله‌های گلشن و تعریض خیابان چمن‌آرا نیز از پروژه‌هایی است که امروز به بهره‌برداری خواهد رسید.

علیرضا زاکانی هم در مراسم افتتاح تقاطع بزرگراه شهید باقری و خیابان فرجام(پل شهید محسن سیفی) گفت: امروز ۱۰ طرح شهری در منطقه ۴ به بهره برداری رسید که بزرگترین آن تقاطع غیرهمسطح اتوبان شهید باقری و خیابان فرجام است.

وی افزود: ما برای امسال ۱۰۰طرح را از میان طرح های شهری پایتخت انتخاب کردیم که با تمام توان بتوانیم آنها را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

شهردار تهران ادامه داد: تقاطع غیر همسطح اتوبان شهید باقری و خیابان فرجام با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده اسن. این در حالی است که هزینه تمام ۱۰ طرحی که در این منطقه به بهره برداری می رسد بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: طی ۲ سال قبل از این دوره مدیریت شهری تنها ۴۰ درصد از این تقاطع پیشرفت کرده بود که در یک سال اخیر این پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.

زاکانی یادآور شد: امیدواریم افتتاح این طرح باعث کاهش بار ترافیکی در شرق تهران شود و رفاه مردم را ایجاد کند.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه مدیریت شهری برای کاهش ترافیک در شهر تهران چیست؟ تاکید کرد: ما هم کارهای بزرگ مقیاس و هم کارهای کوچک مقیاس را برای کاهش ترافیک پایتخت در برنامه داریم. به عنوان مثال از کارهای بزرگ مقیاس ما در شرق تهران برای کاهش ترافیک، ساخت بزرگراه شهید شوشتری است که اتوبان شهید نجفی رستگار را به بزرگراه شهید یاسینی متصل می کند.

شهردار پایتخت افزود: فاز نخست آن در ۶ ماه اول سال آینده افتتاح می شود و فاز بعدی آن نیز طی ۲ سال و نیم آینده سال انجام می شود. این پروژه عملا ۱.۵درصد بار ترافیکی کل تهران و ۴.۵ درصد بار ترافیکی شرق تهران را کاهش می دهد. در غرب تهران نیز ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) و شهید بروجردی در دست احداث است.

زاکانی ادامه داد: علاوه بر آن کارهای کوچکی که گره های ترافیک را در شهر تهران کاهش می دهد را هم در دستور کار داریم.

وی درباره آلودگی هوا هم گفت: در موضوع آلودگی هوا ۲۲ دستگاه مسئول هستند و تنها شهرداری مسئول نیست اما ما بیشتر از حد وظایف خودمان ورود کرده ایم.

شهردار تهران یادآور شد: از جمله اقدامات شهرداری تهران توسعه حمل و نقل عمومی در شهر است تا از وسایل نقلیه شخصی کمتر استفاده شود. نکته دوم ایجاد فضای سبز است به طوری که امسال در محیط پیرامونی شهر هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز افتتاح می شود. در سال گذشته نیز هزار و ۲۰۰هکتار فضای سبز ایجاد و به بهره برداری رسید.

زاکانی تاکید کرد: در داخل شهر نیز بوستان های متعددی را افتتاح کرده ایم که این جریان نیز ادامه خواهد داشت که امیدواریم درکل در موضوع کاهش آلاینده های هوا به همراه سایر متولیان قدم های موثری برداریم.

زاکانی با اشاره به موضوع واگذاری سهام 4 برند شهرداری از جمله شهروند، همشهری، شهر آفتاب و رفاه، اظهار کرد: از گذشته واگذاری سهام برندهای مذکور مطرح بوده و این یکی از تکالیف شهردار‌ی است که بخشی از این سهام واگذار شود.

وی افزود: در راستای توسعه کارکردها و قابلیت های خدمتگزاری این واگذاری در دستور کار قرار گرفته است و شهر آفتاب به عنوان یک نقطه کلیدی به منظور انتقال نمایشگاه و باز کردن گره‌های ترافیک در اولویت است‌.

زاکانی با اشاره به لزوم ارتقای شهر آفتاب تصریح کرد: باید با این ارتقا بتوانیم نمایشگاه‌های وسیع و بین‌المللی را در شهر آفتاب برگزار کنیم‌.

شهردار تهران با بیان اینکه مشکلات سال گذشته را پشت سر گذاشتیم و اکنون مسیر هموار شده است، گفت: با ارتقاء سرمایه از طریق مشارکت بانک شهر توانستیم سطح مشارکت‌ها را افزایش و خدمات را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه با وزارت صمت و بانک شهر در حال مذاکره هستیم، تصریح کرد: مقصود از این اتفاق کاهش بدهی نیست اما اساس این است که ظرفیت‌ها را به یک نهاد مالی قوی تبدیل کرده و توسعه دهیم‌.

شهردار تهران گفت: واگذاری شهروند به هیچ عنوان با هدف کمبود بدهی صورت نمی‌گیرد و قرار است نیمی از این مبلغ در راستای توسعه شهروند در نقاط محلی که بتوان بار معیشتی را کاهش داد مورد استفاده قرار گیرد اما مدیریت همچنان با شهرداری تهران است‌.

سردار محمدحسین حمیدی هم در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اقداماتی که می تواند ترافیک تهران و سایر کلانشهرهای کشور را بهبود ببخشد، تبدیل تقاطع های همسطح به غیرهمسطح و پل های سواره رو است؛ چنین رویکردی در شهر تهران از سنوات گذشته اجرا شده و همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: اینکه ما بدانیم مردم در تهران ۸۰۰ کیلومتر اضافه تر پیمایش می کنند تا به مقاصد خود برسند، به این دلیل است که رمپ و لوپ های بسیاری از پروژه های عمرانی به درستی اجرا نشده است؛ تکمیل این پروژه ها و اصلاح تقاطع های همسطح و غیرهمسطح می تواند تاثیر زیادی در روان سازی ترافیک داشته باشد.

وی بیان کرد: اصل ماجرا این است که شهر تهران را خودرومحور ساخته ایم که این مشکل در بیشتر شهرهای ایران وجود دارد؛ اکنون در شهرها تنها جا برای خودروهاست و برای مردم جایی نمانده است که این روند باید تغییر کند.

سردار حمیدی یادآور شد: در شهرسازی باید این نگرش تغییر کند و با توسعه فضای سبز، حمل و نقل پاک و عمومی و تشویق مردم به استفاده از آن می تواند در کاهش ترافیک و آلودگی هوا تاثیرگذار باشد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت: عقیده دارم اگر قانون آلودگی هوا به طور کامل اجرا شود، مشکل حل می شود، اما توقف های زیادی در اجرای این قانون از سوی دستگاه های متولی وجود دارد.

وی افزود: پلیس و شهرداری در این زمینه همیشه در دسترس و پاسخگو هستند، اما اقدامات سایر دستگاه ها دندان گیر نبوده است.

ابوالفضل عمویی  نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: از شهردار تهران بابت اقداماتی که در یک سال اخیر با هدف ارتقای کیفیت زندگی در پایتخت انجام داده است، تشکر می کنم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: شاهد هستیم که هر هفته پروژه های زیادی در شهر تهران افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی اظهار کرد: شهردار تهران گام هایی را برای حل مشکلات پایتخت برمی دارد که جای تقدیر دارد؛ به عنوان یکی از ساکنان شرق تهران عنوان می کنم افتتاح امروز به عنوان یک تقاطع غیرهمسطح در غرب و شرق بزرگراه شهید باقری به نام شهید سیفی یک گام مهم برای ایجاد ارتباط اجتماعی بین دو سوی بزرگراه و هم در کاهش بار ترافیکی در این محدوده تاثیرگذار است.

عمویی بیان کرد: شرق تهران از آسیب تردد بیش از اندازه خودروها رنج می برد و مردم ساکن این پهنه با محدودیت های ترافیکی روبه‌رو هستند؛ امیدواریم مابقی پروژه های شهر تهران نیز به همین اندازه تاثیرگذار باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برد تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی یادآور شد: پیروزی تیم ملی فوتبال ایران حرکتی در جهت خوشحال سازی مردم بود. بازیکنان با عرق ملی به میدان آمدند و مورد حمایت تمام اقشار مردم هستند.

مهدی چمران هم دراین مراسم  گفت: یکی از تقاطع های غیرهمسطح شهر تهران تقاطع بزرگراهی اتوبان شهید باقری با خیابان فرجام شرقی است که امروز به بهره برداری رسید.

وی افزود: یکی از مشکلات ترافیک زای اتوبان شهید باقری دوربرگردان های زیادی است که در این محور قرار دارد و باید برای آن نیز فکری شود.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در نظر داریم تا تمام تقاطع های غیرهمسطح نیمه کاره شهر تهران را تکمیل و به بهره برداری برسانیم؛ طبق برنامه ریزی های انجام شده ۹۸ تقاطع طی ۴ سال تکمیل، اصلاح و به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: امیدواریم بهره برداری از تقاطع بزرگراه شهید باقری و فرجام برای مردم منطقه مفید باشد.

عباس شعبانی معاون عمرانی شهردار تهران نیز در حاشیه مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام(پل شهید محسن سیفی) گفت: در مجموع ۴۳۰ تقاطع بزرگراهی در تهران وجود دارد که از این مجموع ۹۸ تقاطع هنوز تکمیل نشده است. در این دوره مدیریت شهری به مردم وعده دادیم تا این تقاطع ها را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: امسال این تقاطع، ششمین تقاطع بزرگراهی است که تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: تا پایان سال نیز ۱۲ تقاطع تکمیل و به زیر بار ترافیکی می رود. با تکمیل این ۱۸ تقاطع تا پایان سال ۱۲۳ کیلومتر از راه مردم در تهران به ۸ کیلومتر کاهش می یابد.

شعبانی با بیان اینکه بر اساس طرح جامع تهران ۲۳ تقاطع بزرگراهی هنوز در تهران اجرا نشده است، یادآور شد: با توجه به اینکه بزرگراه شهید باقری محله تهرانپارس را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می کند و بزرگراه باقری نیز یک بزرگراه شمالی-جنوبی در شرق تهران است، لازم بود تا برای ایجاد ارتباط بین محله و این دو پهنه ۴ تقاطع رسالت، ۱۹۶ غربی، فرجام و گلبرگ را به هم متصل کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه گفت: اصلاح ۴۳۰ تقاطع غیر همسطح و بزرگراهی شهر تهران و تکمیل آن یکی از پروژه های مهم شهر تهران است، چرا که این ۴۳۰ تقاطع حدود ۸۹۵ کیلومتر راه مردم را افزوده بود.

وی افزود: پیش بینی می شود با تکمیل ۹۸ تقاطع شهر تهران و اصلاح آن ۸۹۵ کیلومتر راه اضافه مردم به ۵۷ کیلومتر کاهش یابد؛ طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۱۲ تقاطع تکمیل، اصلاح و به بهره برداری می رسد.

به گفته وی با بهره برداری از تقاطع اتوبان شهید باقری-فرجام، ۱۵ درصد از ترافیک این نقطه از شهر تهران کاهش می یابد.