حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران در حاشیه برگزاری یکصدوهفدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش برف و باران در روز گذشته در پایتخت اظهار کرد: خدا را شکر که روز گذشته شاهد بارش باران و البته برف در شمال شرق تهران بودیم.

وی تصریح کرد: به طور طبیعی بارش برف و باران در تهران ترافیک را ایجاد می‌کند البته دیروز عصر نیز و همزمان با غروب آفتاب و شدت برف شاهد ترافیک عصرگاهی و البته شامگاهی به دلیل بارش برف و البته همزمان بودن مراسمات ایام فاطمیه در برخی از محورها بودیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران نیز با استقرار ماشین‌آلات، تجهیزات و امکانات و نیروهای خدمات شهری اقدامات لازم را برای برف‌روبی تا ساعات پایانی شب و با استفاده از شن و ماسه انجام دادند.

نظری در پاسخ به این پرسش که برخی از شهروندان نسبت به عدم وجود کیسه‌های شن و ماسه در برخی معابر و خیابان‌ها انتقاد داشتند، گفت: قبل از بارش برف و باران در معابر و خیابان‌ها شن و ماسه و همچنین ماشین‌آلات مورد نیاز و سایت برف‌روبی پیش‌بینی شده بود البته ما منکر بروز برخی از مشکلات نیستیم اما به هر ترتیب اقدامات لازم برای برف‌روبی از سوی مجموعه خدمات شهری در سطح مناطق انجام شده است.

وی ادامه داد: موضوع فرهنگ‌سازی شهروندان در زمان بارش برف و باران بسیار مهم است تا در این مواقع شاهد مشارکت شهروندان باشیم.