محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و هجدهمین جلسه شورا در جریان بررسی گزارش حسابرسی منطقه ۱۳ برای سالهای ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ با بیان اینکه گزارش حسابرسی مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران تا جلسه آینده به پایان می رسد، اظهار کرد: پس از این گزارش حسابرسی سازمان ها و شرکت ها آغاز شد و تا پایان سال به پایان خواهد رسید. 
 محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه در سال جاری ۹۵ درصد درآمدها را محقق کرده است، اظهار کرد: منطقه ۱۳ جزء سه منطقه اول شهرداری است که درآمد را محقق کرده است؛ در بحث میزان جذب اعتبارات نیز بالاترین آمار را با ۷۳ درصد جذب اعتبار داریم.

وی افزود: رتبه بندی تمام نواحی انجام شده و امسال رتبه اول نواحی را داشتیم و این در حالی است که در ۶ ماه ابتدایی سال قبل رتبه ۱۴ را داشته ایم. 

شهردار منطقه ۱۳ اعلام کرد: اسناد بیش از هشت هزار و ۷۰۰ متر مربع زمین به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان منتقل شده است؛ شهرداری منطقه باید در ۱۵ سال گذشته طرح های منظر و تعریض را به نام خود ثبت می کرد که در این ۶ ماه موفق شدیم اسناد را انتقال دهیم. 

علی احمدی با بیان اینکه منطقه جنگ افزارسازی ساصد ۱۲ کیلومتر مساحت دارد، گفت: تاکنون یک کیلومتر توافق و آزادسازی شده و در حال پیش روی هستیم و با حمایت شهردار تهران، زمین ساصد امسال به ما تحویل داده می شود؛ دوشان تپه نیز در کمیسیون ماده ۵ بررسی خواهد شد و در سال آینده تحویل می شود. 

وی با تأکید بر اینکه تمام کم کاری های گذشته در مدت فعلی جبران خواهد شد، خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه فدک در چهارم اردیبهشت ماه سال آینده نیز در دادگاه برای درخواست خلع ید شریک اقدام خواهد شد تا به شریک ذی صلاح واگذار شود. 

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه برای ترمینال شرق قرار است شریک دست به نقد انتخاب شود، گفت: تلاش بر این است که ترمینال شرق هم به لحاظ دسترسی مترو و هم اتوبوس به شرایط مناسبی برسد، اما تا زمان تأمین دسترسی، تجهیز امکانات انجام خواهد شد. 

وی با اعلام اینکه ۳۰ پروژه گردشگری در این منطقه آماده فراخوان است و مطالعات توسط دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است، یادآور شد: زمین معارض پیدا کرد که در حال رفع مشکل هستیم، چون ۱۲ طرح در زمین معارض است؛ ۱۸ طرح باقی مانده آماده فراخوان است.