به گزارش اکوایران، مهرداد بذرپاش- وزیر راه و شهرسازی- با اشاره به شایعه ساخت مسکن 25 متری گفت که ساخت این مسکت اصلا در دستور کار ما نبوده و نیست؛ ضرورتی هم فعلا ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا متقاضی برای واحدهای ۲۵ متری وجود ندارد، به ایسنا گفت: مسکن ۲۵ متری در بازار نیازهای مردم را پاسخ نمی‌دهد.

بذرپاش گفت: واحدهای ۲۵ متری برای مسکن استیجاری هم مناسب نیست، شاید متراژ کوچک برای سوییت‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی مناسب باشد اما عرضه مسکن استیجاری را می‌توان با مدل نهضت ملی مسکن انجام داد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ما در حال عرضه زمین برای ساخت خانه‌های ویلایی هستیم. چگونه ممکن است برنامه‌ای مثل مسکن ۲۵ متری را در دستور کار قرار دهیم. همانطور که قبلا اعلام کردیم عرضه این نوع واحدها توسط وزارت راه و شهرسازی تکذیب می‌شود.

در چند روز گذشته علیرضا زاکانی، شهردار تهران در واکنش به ساخت مسکن 25 متری، در جلسه هیأت دولت گفت: « بنده هم این ایده را شنیدم که به نظرم ایده بدی است. چیزی که حقیقت دارد و ما در حال دنبال‌کردن آنها هستیم، این است که از خانه‌هایی که در شان خانواده‌های ایرانی است حمایت کنیم تا از طریق صنعتی‌سازی تحویل مردم تهران بدهیم.»