به گزارش اکوایران، بازار رهن و اجاره نیز مانند بازار خریدوفروش مسکن، هم‌اکنون در رکود به سر می‌برد. بررسی‌های اکوایران نشان داد، در فصل اجاره‌ها، بازار اجاره وضعیت چندان گرمی نداشت و حالا نیز که فصل سرد جابه‌جایی‌ها است چنگی به دل واسطه‌گران ملکی نمی‌زند.

به گفته آن‌ها مستاجران ترجیح داده‌اند با توجه به ریسک یافتن ملکی متناسب با بودجه و معیارهای خود، در واحد فعلی مستاجر بمانند.

اما اگر بودجه‌ای معادل 500 میلیون تومان برای رهن یک واحد آپارتمان در پایتخت در نظر داشته باشید، چه واحدی را می‌توانید به صورت کامل رهن کنید؟

با این بودجه می‌توان واحدی تا 120مساحت مترمربع به صورت رهن کامل در تهران، اجاره کرد که البته سن بنا نسبت به متراژ آن، متغیر است.

در محله مسعودیه، واحدی با 73 مترمربع مساحت و نوساز، بدون پارکینگ و انباری و در محله نارمک، واحدی 55 متری و 1 سال ساخت، به همراه آسانسور و انباری با 500 میلیون تومان رهن کامل آگهی شده است.

با این بودجه در محله پرستار نیز، آپارتمانی 57 متری و 16 سال ساخت، با امکاناتی همچون پارکینگ و انباری و در محله گمرک، واحدی 75 متری و 5 سال ساخت به همراه آسانسور، پارکینگ و انباری و 2 خواب را می‌توان رهن کرد.

32