به گزارش اکوایران، سعید بیگی- مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران - از ساماندهی دستفروشان در سال جاری و راه اندازی ۶۰ روزبازار در تهران خبر داده و  گفته که با توجه به هماهنگی با دولت امسال برای ساماندهی دستفروشان برنامه‌ریزی صورت گرفته است. 

بیگی همچین با اشاره به اینکه در ۱۲ نقطه شهر بازار جدید راه‌اندازی شده است از وجود ۲۰ هزار دستفروش در تهران بنا به آمار غیر رسمی خبر داد.

وی اعلام کرده که در این زمینه با شناسایی نقاط بحرانی، اقدامات لازم برای راه‌اندازی بازارچه‌های برای حضور دستفروشان شده است.

خبر مرتبط
رسمی شدن دستفروشان به سال آینده موکول شد

اکوایران: برنامه رسمی شدن دستفروشان به سال آینده موکول شد. هنوز در درگاه ملی مجوزها فیلد قطعی برای دستفروشان تعریف نشده است. در واقع تاکنون چند نمونه مجوز در قالب درگاه ملی مجوز برای دستفروشان صادر شده و پس از انجام کار پایلوت، دستفروشان می‌توانند از این درگاه مجوز رسمی دریافت کنند. درضمن سامانه‌ دیگری که دستفروشان برمبنای آن می‌توانند از محل استقرار خود مطلع شوند نیز کامل نشده است.

او در رابطه با مراکز خرید و فروش خودرو در پایتخت گفت: با توجه به مشکلات فروشندگان ماشین‌های کارکرده در کنار خیابان‌ها و مزاحمت‌های آنها، تمهیداتی برای راه‌اندازی این مراکز از گذشته شده است و در نقاط مختلف شهر این مراکز فعال هستند.

16 اسفند سال گذشته بود که حسین نظری- مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل-  از آغاز رسمی شدن شغل دستفروشی در تهران خبرداد.

او در این رابطه گفته بود: سال ۱۴۰۲ از بساطی و سد معبر سیار، دستفروشی، شبه متکدی که بالغ بر ۲۴ هزار سد معبری در فروردین داشتیم و آمار اول اسفند نشان می‌دهد این رقم به ٢٠ هزار و۵۰۰ نفر رسیده است.