به گزارش اکوایران، ساعت ۱۳ و ۲۴ دقیقه امروز ۲۹ خرداد، زلزله‌ای به بزرگی پنج ریشتر، در عمق ۶ کیلومتری زمین، شهرستان کاشمر و شهرستان‌های اطراف را لرزاند.

حجت الله شریعتمداری، فرماندار کاشمر در تازه‌ترین اظهارات خود درباره این حادثه در گفت‌وگو با صداوسیما گفت: این حادثه تاکنون 120 مصدوم داشته که 35 نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند و متاسفانه 4 نفر از هموطنان نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

شریعتمداری پیش‌تر در این باره به ایرنا گفته بود: ۲ نفر بر اثر زلزله پنج ریشتری ظهر امروز در این شهرستان خراسان رضوی جان باختند، این ۲ مرد بر اثر سقوط نمای ساختمان در شهر کاشمر فوت شده‌اند.

فرماندار کاشمر در گفت‌وگویی دیگر از مصدومیت ۳۰ نفر از شهروندان کاشمری بر اثر زلزله ظهر امروز این شهرستان خبر داد.

شریعتمداری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تا کنون یک کودک از زیر آوار در روستای «زنده جان» بیرون آورده شده و به بیمارستان منتقل شد و نیروهای امدادی و خدمات رسان در حال آواربرداری از سایر ساختمان‌های روستای زنده جان هستند.

فرماندار کاشمر گفت: اکنون یک زوج در این روستا زیر آوار هستند و نیروهای امدادی در حال تلاش برای آواربرداری و نجات این عزیزان هستند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: تاکنون و براساس گزارش‌های دریافتی از ارزیابان، زلزله در شهر کاشمر موجب ریزش نمای برخی ساختمان‌ها و ترک‌خوردگی دیوار منازل شده است.

منیری افزود: ارزیابی چهار تیم به استعداد ۲۵ نجاتگر و ارزیاب در مناطق شهرستان کاشمر همچنان در حال انجام است.

شهردار کاشمر نیز در این زمینه به ایرنا گفت: شهرداری و آتش‌نشانی این شهر در پی وقوع زلزله به حالت آماده‌باش درآمد.

اصغر کوهسرخی اظهار کرد: از لحظات اولیه وقوع زمین لرزه آتش نشانان و مجموعه شهرداری برای امدادرسانی به شهروندان در آماده باش و انجام عملیات هستند، خسارت وارده در حد ریزش نمای ساختمان، شکسته شدن شیشه و ترک و ریزش دیوار است، اکنون ۶ دستگاه خودروی آتش نشانی به همراه ۲۵ آتش نشان در نقاط مختلف شهر در حال امدادرسانی هستند.