دیروز بازیگران ارزی توانستند مرز ۲۸ هزار تومانی دلار را حفظ کنند. با این حال، زمانی که ساعت رسمی بازار به اتمام رسید، خالی فروشان فعال تر شدند و توانستند اسکناس آمریکایی را از محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان دورتر کنند.

فعالیت خالی فروشان موجب شد که دلار تا محدوده ۲۸ هزار و ۶۰ تومان عقب نشینی کند. این در حالی بود که بعدازظهر روز شنبه در محدوده ۲۸ هزار و ۱۵۰ تومان قرار داشت. به گفته برخی فعالان در آستانه سفر مدیر کل آژانس بین المللی اتمی به ایران و آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای،‌ تمایل معامله گران بزرگ برای خرید ارز کاهش پیدا کرده است و همین عامل موجب شده است که دلار کشش خاصی برای رشد از خود نشان ندهد.

1-01

توصیه تحلیل گران فنی به معامله گران

تحلیل گران فنی باور دارند، فروش دلار در شرایط فعلی کم ریسک تر از قرار گرفتن در موقعیت خرید است. از نگاه شماری از آن ها تا زمانی که اسکناس آمریکایی زیر محدوده ۲۸هزار و ۲۰۰ تومان قرار دارد، ریسک خرید ارز بسیار زیاد خواهد بود.  این دسته از معامله گران فنی باور دارند که تا قبل از شکسته شدن دامنه ۲۷ هزار و ۸۰۰ الی ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومانی نیز نباید چندان به افت سنگین اسکناس آمریکایی امیدوار بود.

شماری از معامله گران باور دارند که شکست مرز ۲۸ هزار تومانی به معنای آن است که شانس رسیدن توافق بین ایران و آمریکا بسیار بالاست.

البته سناریوی محتمل در شرایط کنونی برای بازار ارز این است که نوسان دلار در دامنه ۲۸ تا ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان ادامه پیدا کند.