به گزارش اکوایران، روز گذشته دور جدید مذاکرات احیای برجام شروع شد. واکنش اولیه قیمت دلار به شروع مذاکرات مثبت بود. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی 29 هزار و 500 تومان قرار گرفت، بعد از آن قیمت دلار در معاملات فردایی شروع به کاهش کرد. قیمت دلار نقدی نیز صبح امروز 360 تومان از عصر روز گذشته پایین‌تر بود و روی 29 هزار و 140 تومان قرار داشت. همانطور که پیش‌بینی می‌شد با شروع دور جدید مذاکرات قیمت دلار ناپایدار و نوسانی شده است.

قیمت درهم مرز 8 هزار تومان را از دست داد

همراه با افت قیمت دلار قیمت درهم امارات نیز پایین آمد و زیر مرز 8 هزار تومان قرار گرفت. قیمت درهم در شروع معاملات امروز 7 هزار و 960 تومان بود. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار عدد 29 هزار و 237 تومان به دست می‌آمد که از قیمت ابتدایی دلار حدود 100 تومان بیشتر بود.

اخبار برجامی که توجه فعالان بازار جلب کرد‌ه‌اند کدامند؟

مذاکرات احیای برجام روز گذشته شروع شد و از اخباری که در حاشیه مذاکرات شکل گرفته است و در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله دلار جلب توجه می‌کند، می‌توان به چند مورد اشاره کرد. رئیس جمهور جدید ایران گفته است که اگر آمریکایی‌ها تحریم را بردارند و اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل کنند، به هیچ وجه نگران انجام تعهدات از جانب ایران نباشید. سخنگوی وزارت خارجه ایران اولویت ایران را رفع تحریم‌ها می‌داند و به گزارش برخی منابع آمریکایی، دولت آمریکا در مورد توسعه بیش از حد برنامه هسته‌ای ایران نگران است.

بازار ارز  دلار

قیمت سکه مرز 12 میلیون و 600 هزار تومان را از دست داد

قیمت طلای جهانی در پایان معاملات روز گذشته 1784 دلار بود، قیمت طلا در ساعت 11 و 20 دقیقه صبح امروز به وقت ایران روی 1791 دلار قرار داشت و هنوز زیر مرز 1800 دلار نوسان می‌کرد. قیمت سکه نیز تحت تاثیر افت قیمت دلار در شروع معاملات امروز افت کرد و زیر 12 میلیون و 600 هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه در شروع معاملات امروز 12 میلیون و 585 هزار تومان بود. حباب قیمتی سکه با احتساب قیمت 29 هزار و 140 تومان برای دلار 2.4 درصد به دست می‌آمد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در دومین روز مذاکرات احیای برجام قدری به عقب بازگشت و در شروع کار روی 29 هزار و 140 تومان قرار گرفت. افت قیمت دلار، قیمت سکه را به زیر مرز 12 میلیون و 600 هزار تومان کشید. قیمت درهم نیز زیر 8 هزار تومان قرار گرفت.