سکه دیروز نتوانست بالای محدوده 13 میلیون و 300 هزار تومانی خود را حفظ کند. افزون بر این، فلز گران بهای داخلی به راحتی حمایت 13 میلیون و 200 هزار تومان را از دست داد. این دو اتفاق تا حدی انتظارات کاهشی در بازار سکه را تقویت کرد. با این حال، تحلیل گران فنی باور دارند تا زمانی که فلزگران بهای داخلی بالای خط حمایتی 12میلیون و 800 هزار تومانی قرار دارد،‌ خبری از فروش های سنگین در بازار نخواهد بود و قیمت بیشتر تمایلات افزایشی خواهد داشت. در صورت از دست رفتن حمایت 12 میلیون و800 هزار تومانی، احتمال افت فلز گران بهای داخلی تا محدوده 12 میلیون و 200 هزار تومان وجود خواهد داشت.

Untitled-163

سطوح مهم دلار برای سکه

به گفته فعالان یکی از مهم ترین عواملی که جهت بازار سکه در روز سه شنبه را تغییر داد،‌ افت قیمت دلار بود. برای معامله گران سکه سطح 30 هزار و 500 تومانی دلار اهمیت زیادی دارد، چرا که شکست آن می تواند سکه را تا مرز 13 میلیون تومانی پایین ببرد. برخی معامله گران باور دارند که سکه برای افت به زیر مرز 13 میلیون تومان نیاز دارد که حداقل دلار تا ابتدای کانال 30 هزار تومانی عقب نشینی کند.

به باور برخی بازیگران بازار، برخورد قضایی با معامله گران ارزی یکی از عواملی بود که احتیاط را در بازار بالا برد. گفته شده است که طی روز‌های آتی نیز اقدامات لازم جهت اخذ حکم قضایی برای مسدودسازی حساب‌های بانکی تعداد دیگری از فعالان غیر مجاز ارزی در دست انجام است.

برخی از سکه بازان تصور می کنند که چنین برخوردهایی می تواند طی دو روز آینده،‌احتیاط را در میان بازیگران دلار بالا ببرد و به همین دلیل ترجیح می دهند مداخله زیادی در بازار نداشته باشند. پس از مذاکرات هفته جاری، سکه بازان موقعیت خرید یا فروش خود را به روز خواهند کرد.

1-01