احسان خاندوزی به گمرک، سازمان اموال تملیکی، بیمه مرکزی و بانک‌های دولتی اعلام کرده که باید تا قبل از پایان دولت سیزدهم سامانه‌های مرتبط با فعالیت این دستگاه‌ها در مرحله نهایی قرار بگیرند.

وزیر اقتصاد گفته سه دستگاهِ مراتع و آبخیزداری، منابع طبیعی و سازمان ملی زمین و مسکن، ۹۸ درصد اراضی ملی و دولتی را در اختیار دارند و وزارت آموزش و پرورش هم مالک حدود ۱۲۵ هزار فقره ملک است.

رئیس سازمان توسعه تجارت از آغاز دور جدید ثبت‌نام خودروهای وارداتی از امروز، دوشنبه ۱۸ تیرماه، خبر داده و گفته متقاضیان تا ۲۱ تیرماه برای بلوله کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی خود فرصت دارند.

معاون سیاستگذاری پولی بانک مرکزی از بازگشت نرخ تورم سالانه شاخص بهای تولیدکننده به کانال ۲۰ درصد پس از ۶۷ ماه خبر داده و گفته نرخ رشد پایه پولی از ۴۵ درصد ابتدای سال گذشته به ۲۱.۱ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۳ کاهش یافته و نرخ رشد نقدینگی هم با ۷.۵ درصد کاهش به ۲۵.۶ درصد در اردیبهشت ۱۴۰۳ رسیده.

با معامله ۵۴۴ کیلوگرم شمش طلا در حراج سی و ششم مرکز مبادله، رکورد معاملات شمش در این مرکز شکسته شد. به گزارش مرکز مبادله طلا و ارز در مجموع ۲۴ جلسه حراج، حدود ۳,۵ تن شمش طلا فروخته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره اخباری که چندی پیش در مورد مذاکره ایران و آمریکا در عمان مطرح شده، گفته کانال‌های دیپلماتیک بین ما و طرف‌های مذاکره کننده برقرار است و روش‌های مختلفی برای تبادل پیام داریم.

در ادامه دیدارهای روزهای اخیر، امروز مسعود پزشکیان با مصطفی پورمحمدی، علی طیب‌نیا و سردار رادان فرمانده کل انتظامی دیدار کرد.

بعد از انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رییس جمهور، امروز روسای دولت روسیه و ترکیه در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه خواستار توسعه روابط با ایران شدند.