شارژ باتری‌های تسلا از معادن

تولید و عرضه خودروهای برقی در بسیاری از کشورها وارد مرحله جدیدی شده است. فضای مجازی این روزها پر از تصاویر و تیزرهای مربوط به جدیدترین مدل های برقی است و بسیاری از تحلیلگران معتقدند، رشد تولید این خودروها طی یک دهه آینده می تواند تقاضای فلزاتی نظیر مس، نیکل، کبالت و لیتیوم را به شدت افزایش بدهد

.در واقع افزایش تقاضای خودروهای الکتریکی به معنای آن است که تقاضای فلزات در آینده افزایش چشمگیری می یابد و این خبر خوبی برای کشورهای تولیدکننده و سرمایه گذاران خواهد بود. با توجه به رشد تقاضا در فناورهای جدید شامل زیرساخت های انرژی تجدیدپذیر و نقشی که در کاهش آلودگی ایفا می کنند، فلزات آینده خوبی در بازار جهانی خواهند داشت.

خودروهای برقی نیازمند باتری هایی است که در ساخت آنها فلزاتی از جمله مس، نیکل، لیتیوم و کبالت به کار می رود و شرکت تسلا که حالا یکی از برندهای برتر صنعت خودروسازی جهان است، تقاضای روز افزونی برای فلزات نامبرده خواهد داشت. البته هرچند آنها راه های جایگزین را برای ساخت ارزان خودروهای برقی دنبال می کنند، اما همچنان تعدادی از فلزات به عنوان عنصر جدانشدنی در ساخت این خودروها خواهد بود. تسلا، ۲۲ سپتامبر امسال و همزمان با برگزاری مجمع سهامداران خود، همایشی را با عنوان «روز باتری» برگزار کرد. این همایش به خاطر شرایط کرونا در فضا باز برگزار شد و مهمانان از داخل خودروهای برقی شرکت نظاره گر سخنرانان بودند.

اکومعدن در این برنامه جدیدترین تحولات معدنی مرتبط با خودروهای برقی و روز باتری را مورد بررسی قرار داده است.

 

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد