تحقق صد در صدی برنامه‌های ماهان سیرجان

شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان به عنوان زیرمجموعه هلدینگ ماهان، مجری و بهره‌بردار معدن شماره ۵ گل‌گهر از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است.

 این شرکت با گذشت دو سال حدود ۲۰ میلیون تن باطله‌برداری انجام داده تا به سنگ‌آهن مورد نظر برسد. از مردادماه سال ۱۳۹۶ بهره‌برداری از معدن آغاز شده است. تا هم‌اکنون از این معدن ۱۰۰ میلیون تن باطله‌برداری انجام شده که از آن به میزان به استخراج ۶.۵ میلیون تن سنگ‌آهن منجر شده است. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۱۰۰ درصد برنامه‌های این شرکت محقق شده است.

در بررسی‌های اولیه انجام شده ذخیره معدن گل‌گهر شماره ۵ به میزان ۲۴ میلیون تن سنگ‌آهن برآورد شده که با مطالعات اکتشافی جدید این ذخیره به ۳۶ میلیون افزایش یافته است. 

توسعه معادن جزو یکی از برنامه‌های شرکت صنایع و معادن ماهان است، چراکه ماهان سیرجان به نوعی تامین‌کننده هلدینگ ماهان است که شرکت‌های فولاد بافت و بناب را پیش‌روی خود دارد و وظیفه خوراک این مجموعه‌ها برعهده ماهان سیرجان است.

اکو معدن در گفتگو با اقای مهدی بهرامی مدیر عامل شرکت توسعه فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به بررسی تحقق برنامه های این مجموعه پرداخته است.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد