به گزارش اکوایران، روند کاهش نرخ سنگ‌آهن وارداتی به چین در روز سه‌شنبه 21 ژوئن متوقف شد. به گزارش پلتس میزان تحرک در بازار سنگ‌آهن دریایی وارداتی به چین در این روز افزایش داشت؛  به این ترتیب ورود نقدینگی جدید به این بازار زمینه رشد قیمت سنگ‌آهن را فراهم کرد و  در نهایت بهای سنگ‌آهن عیار 62 درصد وارداتی به بنادر شمالی چین با افزایش روزانه 3.1 درصدی مواجه شد و با نرخ 115 دلار و 90 سنت معامله شد.

زغال‌سنگ متالورژیک در سراشیبی افت نرخ

بی میلی متقاضیان زغال‌سنگ کک‌شو نسبت به خرید این محصول و همچنین استمرار جریان کاهشی در بازار فولاد جهانی باعث شد تا بهای زغال سنگ آسیا همچنان در روز 21 ژوئن کاهشی باشد. پریمیوم زغال‌سنگ متالورژیک فوب استرالیا در این روز 2 دلار کاهش یافت و این محصول با نرخ 374 دلار به ازای هر تن به فروش رفت، پریمیوم همین زغال‌سنگ تحویل چین نیز در این روز کاهشی 7 دلاری به ازای هر تن داشت و با نرخ 432 دلار معامله شد. البته افزایش عرضه زغال‌سنگ از سوی روسیه در بازار چین نیز در ایجاد روند کاهش قیمت زغال‌سنگ وارداتی به چین از سوی استرالیا بی تاثیر نبوده است .

تخفیف 700 دلاری میلگرد ترکیه

 نشریه پلتس در گزارش خود از روند معاملات در روز سه‌شنبه 21 ژوئن به استمرار روند کاهش قیمت قراضه وارداتی به ترکیه خبر داد. اغلب تحلیلگران فروش نرفتن محصولات فولادی ترکیه در بازار داخلی این کشور و بازارهای صادراتی را دلیل از سکه افتادن قراضه عنوان می‌کنند.

به گزارش منابع پلتس افت تقاضا برای محصولات فولادی ترکیه تا جایی پیش رفت که بعضی از تولیدکنندگان میلگرد حاضر به ارائه تخفیف ۷۰۰ دلاری برای فروش هر تن میلگرد شدند. نرخ قراضه وارداتی به ترکیه در دومین روز از هفته جاری کاهشی 5 دلاری داشت و با نرخ 350 دلار به ازای هر تن معامله شد.