به گزارش اکوایران، بهای سنگ‌آهن پس از تجربه سقوط قیمتی تا کف کانال 110 دلاری ظرف روزهای ابتدایی هفته گذشته، با وعده شی‌جین پینگ برای حمایت از اقتصاد و تحقق اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی در این کشور مجدد افزایشی شد.

قیمت سنگ آهن در روز پنجشنبه پس از آن که رئیس جمهور چین شی جین پینگ قول داد اقدامات موثرتری برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی این کشور انجام دهد، افزایش یافت.

حمایت رئیس‌جمهور چین از اقتصاد

شی جین پینگ، در مراسم افتتاحیه مجمع تجاری بریکس که در روز چهارشنبه بیست‌ودوم ژوئن به شکل آنلاین برگزار شد خواستار هماهنگی بیشتر در خصوص سیاست‌های اقتصادی این کشور به‌منظور جلوگیری از اختلال در اقتصاد این کشور و رفع شکنندگی اقتصاد شد.

 در این همایش رئیس‌جمهور چین گفت که چین سیاست‌های حمایتی خود از اقتصاد را افزایش خواهد داد و اقدامات مؤثرتری برای دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی سالانه خود برگزاری می‌کند و در عین حال تلاش می‌کند تا تأثیر همه‌گیری کووید-19 را تا حد امکان به حداقل برساند.

براساس گزارش متال‌بولتن بهای سنگ‌آهن عیار 62 درصد وارداتی به شمال چین به قیمت 116 دلار و 30 سنت صعود قیمتی داشت که این رقم نسبت به نرخ آن در روز چهارشنبه 7 درصد بیشتر شد.

Untitled

خطر سقوط قیمت مرتفع نشده است

کاهش رشد اقتصادی چین در سال جاری میلادی، به افول تقاضا برای فولاد منجر شده است. دانیل هاینس، استراتژیست ارشد ANZ گفت: افول اقتصادی و کاهش تقاضا باعث شده تا موجودی انبارهای فولاد چین انباشته از محصول باشد، این موضوع فشار کاهش تولید را به صنعت فولاد چین وارد می‌کند.  

تحلیلگران سیتی گروپ در یادداشتی می‌گویند که سنگ‌آهن باید طی سه ماه به 140 دلار در هر تن بازگردد، اما در شرایط کنونی نرخ این محصول به شدت تحت فشار کاهش نرخ از سوی چینی‌ها قرار دارد.

در عین حال به گفته‌ آن‌ها، اخبار کاهش تولید فولاد در چین و حاشیه سود ضعیف این صنعت باعث می‌شود تا در کوتاه مدت این بازار همچنان کاهشی بماند.