به گزارش اکوایران، یکشنبه سومین روز معاملاتی سهام استقلال در بازار نارنجی فرابورس است. در دو روز اخیر قیمت این نماد کاهش یافته است. 

روز چهارشنبه و در اولین روز گشایش این نماد با استقبال هواداران و ورود پول حقیقی قابل توجهی مواجه بود. به نظر می‌رسید که با توجه به محبوبیت این باشگاه تهرانی در روزهای بعدی نیز با تقاضا همراه باشد اما از روز شنبه روند قیمتی این سهم کاهشی شد و روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن منفی شده است. 

در معاملات یکشنبه میانگین فروش هر کد معاملاتی حقیقی 35 برابر بیشتر از میانگین خرید است. 

نزولی شدن قیمت سهام استقلال نگرانی‌ها را درباره متضرر شدن سهامداران تازه وارد افزایش داده، خصوصا اینکه قرار است نماد پرسپولیس نیز در هفته جاری بازگشایی شود. وضعیت نماد استقلال ممکن است به عدم استقبال از سهام باشگاه پرسپولیس منجر شود. 

برخی از کارشناسان معتقدند ورود این دو باشگاه پر طرفدار به بورس می‌تواند به بازار رونق ببخشد برخی نیز معتقدند خطر تکرار تجربه سال 1399 در کمین بازار سهام است و به متضرر شدن سهامداران تازه وارد منجر می‌شود. گروهی دیگر از کارشناسان نیز معتقدند هرچند ورود دو باشگاه تهرانی فرصتی برای بازار سهام است که می‌توان از آن برای افزایش عمق بازار بهره برد، اما در شرایط فعلی می‌تواند به افزایش بی‌اعتمادی و ریسک‌های بازار منتهی شود. 


همچنین بخوانید؛ 

جزئیات معاملات سهام استقلال؛ هر هوادار 23 میلیون تومان خرید کرد

تحقق رویای آزادی؟ به یاد دختر آبی