به گزارش اکوایران؛ خبر اعلام شده از سوی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران هرچند نشان دهنده آن است که ذخیره سازی لازم برای کالای اساسی در انبارهای کشور در حال انجام است، اما نیم نگاهی به بازار از افزایش روزانه قیمت کالای اساسی حکایت دارد؛ بطوریکه بسیاری از این کالا در حال حاضر رکوددار رشد قیمت در دوره های متفاوت هستند.

عباس ارشدی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران با اعلام اینکه ظرفیت‌های لازم برای ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در این استان وجود دارد، از افزایش ذخیره‌ی استراتژیک کالاهای اساسی به ویژه برنج در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد. خبر افزایش ذخیره برنج در حالی از سوی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران اعلام شده که قیمت برنج در بازار به بیش از 80 هزار تومان رسیده و برنج درجه یک تا 100 هزار تومان هم در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته ارشدی، اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران به طور مستمر برای تأمین، ذخیره‌سازی، توزیع و تنظیم بازار کالاهای اساسی و گندم مصرفی شهروندان فعالیت می‌کند و در سال جاری میزان ذخیره‌سازی و توزیع این کالاها افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه 481 هزار متر مربع ظرفیت ذخیره‌سازی کالاهای اساسی در استان تهران وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر، بیش از 250 هزار تن کالاهای اساسی (به جز گندم) در انبارهای ملکی شرکت بازرگانی دولتی ایران نگه‌داری می‌شود.

ارشدی با اشاره به اینکه حجم بزرگی از عملیات تأمین کالاهای اساسی از جمله حدود 2 و نیم میلیون تن گندم در هر سال انجام می‌شود، عنوان کرد: بیش از یک میلیون و 200 هزار تن گندم پس از خرید و حمل‌ونقل، وارد سیلوها می‌شود و همین مقدار نیز برای تبدیل به آرد از این سیلوها، خارج و به کارخانجات آرد بارگیری می‌شود‌.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران با اعلام اینکه ظرفیت ذخیره‌سازی ملکی گندم در استان تهران، 260 هزار تن است که شامل 50 هزار تن در سیلوی تهران، 90 هزار تن در سیلوی ورامین و 120 هزار تن در مجتمع ذخیره‌ای شهید مدرس است، خاطرنشان کرد: سیلوی تهران بالغ بر 85 سال قدمت دارد که سالیانه 8 بار پر و تخلیه می‌شود و توان ذخیره‌سازی گندم آن در هر سال به 8 برابر ظرفیت و 400 هزار تن گندم می‌رسد.