به گزارش اکوایران؛ سخنگوی وزارت صمت درباره اخذ مجوز خودروسازی توسط یک تولیدکننده ماکارونی می گوید: داستان به بهار سال گذشته باز می گردد؛ زمانی که تعدادی از هلدینگ های بزرگ تولیدی و سرمایه گذاری تفاهمنامه ای را با وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد کردند و در میان آنها یک شرکت تولیدکننده ماکارونی نیز حضور داشت.

 در میان پیشنهادها، این گروه تولیدکننده ماکارونی پیشنهاد 4 میلیارد دلاری را برای سرمایه گذاری در حوزه های حمل و نقل، غذایی، پتروشیمی و خودرو را مطرح می کند که در قالب آن پیشنهاد سرمایه گذاری یک میلیارد و 900 میلیون یورویی برای تولید یک میلیون خودرو، شامل 600 هزار خودروی سواری، 200 هزار هیبریدی و 200 هزار خودروی سنگین مطرح شده بود.

به گفته امید قالیباف کارنامه عملکردی این گروه صنعتی نشان می داد این گروه در دهه 60 به ساخت قطعات خودرو از جمله سرسیلندر و میل لنگ اقدام کرده بود و همین امر حکایت از تجربه مناسب این واحد صنعتی داشت. قالیباف گفت: به همین منظور تیرماه 1400 مجوز تولید خودرو برای این گروه صادر شد و در حال حاضر با تخصیص زمین خط تولید در حال آماده سازی است.

وی تأکید کرد که این تفاهمنامه منحصر به گروه صنعتی نیست بلکه در راستای سیاست های وزارت صنعت در حمایت از سرمایه گذاری هلدینگ های بزرگ در بخش های مختلف تولیدی صورت گرفته است و هلدینگ های سرمایه گذاری دیگری نیز برای توسعه و سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف اعلام آمادگی کردند که در مورد آنها اطلاع رسانی خواهد شد.