به گزارش اکوایران؛ گزارش منتشر شده از سایت کیتکو نشان دهنده آن است که در این دوره زمانی تولید طلای 10 شرکت برتر معدنکار طلای جهان افت 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

براساس این گزارش میزان تولید این شرکتها با افت 5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 6 میلیون 737هزار اونس رسید. براساس گزارش ایمیدرو، طی این مدت، شرکت نیومونت با وجود افت تولید 7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی توانست با تولید یک میلیون و 422هزار اونس طلا در رتبه نخست تولید فلز زرد در جهان بایستد. این افت به دلایلی همچون کاهش عیار در برخی معادن این شرکت و نیز انجام عملیات تعمیر و نگهداری در برخی معادن و کارخانه های شرکت نیومونت روی داده است.

همچنین شرکت باریک به عنوان دومین تولیدکننده طلای جهان طی مدت یاد شده، یک میلیون و92هزار اونس طلا تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال 2021 میلادی حاکی از افت 5 درصدی است. علت این افت تولید کاهش عیار و همچنین مشکلات فنی در کارخانه عنوان شده است.

از ابتدای جولای تا پایان سپتامبر 2021 میلادی، شرکت معدنی پولیوس نیز با تولید 770هزار اونس طلا توانست در رتبه سومین شرکت برتر تولیدکننده طلا قرارگیرد. این در حالی است که میزان تولید این شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بدون تغییر ماند.

طی مدت یاد شده، شرکت های معدنکار آنگلو گولد با تولید 613 هزار اونس طلا، گولدفیلدز با تولید 606 هزار اونس، آگنیکو ایگل با تولید 542 هزار اونس، کینروس با تولید 483 هزار اونس، هارمونی با تولید 414 هزار اونس، پلی متال با تولید 399هزار اونس و نیوکرست با تولید 396 هزار اونس طلا در رتبه های چهارم تا دهم جهان ایستادند.