تا چه دلاری در بورس بمانیم؟

این روزها نرخ متغیر دلار و البته تمایل آن برای ورود به کانال‌های پایین‌تر تبدیل شده به یکی از ریسک‌های سرمایه‌گذاران و برخی تحلیل گران معتقند که با افت دلار بازار سهام نیز دچار تنزل می‌شود..

واکنش بازار سهام نسبت به تغییرات نرخ دلار

در تابستان امسال و در روزهایی که هر روز دلار اعداد بالاتری را به خود می‌دید بورس در وضیت سقوط آزاد قرار داشت و این روزها هم که دلار بر مدارکاهشی قرار گرفته باز هم بازار سرمایه متاثر از آن دچار نوسانات منفی می‌شود، البته عده‌ای معتقدند که بازار سهام افت و خیز نرخ دلار را پیشخور می‌کند و به این دلیل است که در تابستان مسیر بورس بر خلاف بازار حرکت میکرد، برخی دیگر معتقدند افت هیجانی بازار آن هم به دلیل نوسانات دلار مقطعی بوده و حتی برخی شرکت‌ها از کاهش نرخ ارزها سودمند می‌شوند

مسائلی چون استراتژی آمریکا و ایران برای مذاکرات، پذیرش یا رد اف ای تی اف، تصویب بودجه سال آینده، سرنوشت ریاست سازمان بورس و ... باعث شده تا آینده دلار و بورس در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. اما نرخ دلار به عنوان یک متغیر مهم و تاثیرگذار برای بازار همواره مهم بوده است. امروز در برنامه دیدبان بورس با مهمانان برنامه، علی طباطبایی و رضا صفی‌خانی، ضمن بررسی سناریوهای آتی دلار، رابطه بازار ارز و سرمایه را بررسی می‌کنیم.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد