بلومبرگ در گزارش خود درباره لایحه‌ای از بازار کریپتو در مجلس آمریکا توضیح داده است که استیبل کوین هایی مانند ترا را برای دو سال ممنوع می کند. کمیته مجلس نمایندگان می توانند در هفته آینده درباره این طرح رأی گیری کند.

پیش نویس قانونی برای تنظیم استیبل کوین ها در مجلس تنظیم شده که استیبل کوین هایی معادل ترا را به مدت دوسال ممنوع می‌کند. ترا استیبل کوین الگوریتمی معادل یک دلار بود که در اوایل سال جاری میلادی سرمایه دارندگان را نابود کرد.

بر اساس آخرین نسخه‌ای که بلومبرگ از این لایحه به دست آورده است، صدور یا ایجاد استیبل کوین با پشتوانه ارز دیجیتال الگوریتمی غیر قانونی است. ممنوعیت برای استیبل کوین هایی است که برای حفظ قیمت ثابت خود، فقط بر ارز دیجیتال دیگری که هردو توسط یک سازنده منتشر شده‌اند تکیه میکند.

ترا برای حفظ نسبت برابری یک به یک خود با دلار آمریکا با پشتوانه یک‌توکن دیگر به نام لونا معامله می شد،این رمز ارز در ماه می سقوط سنگینی کرد و باعث میلیارد ها دلار زیان شد، به همین دلیل سیاست گذاران به آن علاقه مند شدند.

استیبل کوین ها رمز ارزهایی با ارزش ثابت هستند، ترا یک استیبل کوین معادل یک دلار بود که معادل ارزش خود دارایی مشهود و نقدینگی نداشت و با پشتوانه یک توکن دیگر به نام لونا معامله می شد. به همین دلیل وقتی بازار نزولی شد نگرانی دارندگان آن از چگونگی حمایت سازندگان در شرایط نزولی بازار موجب افزایش فشار فروش و نابودی دارایی ها در این استیبل کوین شد.

پیش نویس قانون،‌ مطالعه روی توکن‌های مشابه ترا را از خزانه داری، مشاوره با فدرال رزرو، دفتر کنترل ارز، شرکت بیمه سپرده فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار الزامی می‌کند.

ماکسین واترز، رییس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان و پاتریک مک‌هنری، عضو کمیسیون رتبه بندی، برای دستیابی به توافقی درباره این قانون ‌در تلاش هستند که البته مشخص نیست مک هنری به عنوان یک جمهوری خواه آخرین پیش‌نویس را تایید کند.

این لایحه علاوه بر رسیدگی به آنچه در ترا روی داد به بانک ها و غیر بانک ها اجازه انتشار استیبل کوین را می‌دهد.‌ ناشران بانک‌ها باید از تنظیم کننده‌های معمول فدرال رزرو مانند او سی سی تائیدیه هم بگیرند.

لایحه فوق کسب و کارها را از ترکیب وجوه صندوق های مشتریان با استیبل کوین‌ها منع می‌کند و از فدرال رزرو می خواهد تأثیر یک دلار دیجیتال بالقوه بانک مرکزی بر سیستم مالی و بخش بانکی و هم چنین حریم خصوصی آمریکایی ها را مطالعه کند.