به گزارش اکوایران، قیمت طلا در ساعات ابتدایی روز تحت تاثیر عقب نشینی دلار آمریکا افزایش قیمت داشت اما در ادامه روز به سوی قیمت روز گذشته خود بازگشت. طلا در طولانی ترین روند صعودی خود از تابستان 2020 شش هفته متوالی است که بازدهی صعودی داشته است. در همین مدت طلا از کف 1772 دلار تا سقف 1950 دلاری رشد قیمت داشته است.

مهم ترین اتفاق این هفته نشست بانک های مرکزی اروپا، انگلیس و آمریکا است که بیشترین تمرکز بر روی سیاست های اعلامی فدرال رزرو خواهد بود. در حال حاضر بازارها با اکثریتی قریب به اتفاق پیش بینی می کنند رشد نرخ بهره در سطح 25 صدم درصد باشد. سرعت رشد نرخ بهره توسط فدرال رزرو به دلیل کاهشی شدن تورم قطعا کاهش خواهد یافت اما اکنون سوال بازارها این است که این نهاد تا چه مدتی نرخ بهره را بالا نگه خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود هم بانک مرکزی اروپا و هم بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را به میزان نیم درصد افزایش دهند.

خبر خوب برای طلا بازگشایی اقتصاد چین است که مشتری بزرگ طلا هم در حوزه صنعتی و هم در حوزه محصولات لاکچری به حساب می آید.

بیت کوین نیز که در روز گذشته تا آستانه فتح مرز 24 هزار دلار نیز پیش رفته بود پس از آن روندی نزولی به خود گرفته است و اکنون در حوالی مرز 23 هزار و 200 دلاری معامله می شود. تصمیم بانک های مرکزی درباره نرخ بهره همچنین تاثیر زیادی برای دارایی هایی مانند بیت کوین خواهد داشت به نحوی که با افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری آنها نیز بالا می رود.

بیت کوین چارت 2

اتریوم نیز که دیروز تا سقف 1657 دلاری رشد قیمت داشت امروز مجددا به کانال 1500 دلاری بازگشت. دومین رمزارز بزرگ دنیا از ابتدای ماه تاکنون بیش از 32 درصد رشد قیمت داشته است.

اتریوم چارت 2