به گزارش اکوایران،‌ بیت‌کوین توانست در روز چهارشنبه (25 بهمن) و همزمان با رویه صعودی بازار کریپتو، از مرز 52 هزار دلار عبور کند.

به نوشته بلومبرگ، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در سال 2024 با رشد 22 درصدی همراه بوده و همین موضوع باعث شده ارزش بازار آن برای نخستین‌بار از دسامبر 2021 از مرز یک تریلیون دلار عبور کند. در این میان، اتریوم در روز چهارشنبه رشد 5 درصدی را ثبت کرده است و ارزهای دیجیتال دیگر مانند آوالانچ،‌ پولکادات و پالیگان نیز با رشد قیمت همراه شدند.

انتشار گزارش قوی‌تر از حد انتظار از تورم آمریکا در روز سه‌شنبه، برای متوقف کردن روند بازیابی ارزش بیت‌کوین که حدود یک سال است آغاز شده،‌ کافی نبوده است. یکی از علت‌های اصلی افزایش چشمگیر قیمت بیت‌کوین به صندوق‌های قابل معامله این ارز دیجیتال (ETF بیت‌کوین) مربوط می‌‎شود که حدود یک ماه قبل از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مجوز فعالیت گرفتند. با این حال، برخی تحلیل‌گران هشدار داده‌اند که سیگنال‌های فنی حاکی از آن است که این روند افزایش قیمت به‌طور موقت متوقف خواهد شد.

در همین حال، کارشناسان معتقدند که بر اساس روندهای تاریخی،‌ رویداد بعدی هاوینگ بیت‌کوین که در ماه آوریل انجام می‌‎شود و عرضه این ارز دیجیتال را محدود می‌کند، قیمت آن را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

قیمت بیت‌کوین به دنبال سقوط شدید این ارز دیجیتال در سال 2022، از ابتدای سال 2023 تا کنون با رشد سه برابری همراه شده و معامله‌گران بر شکسته شدن رکورد تاریخی قیمت این ارز دیجیتال در سال جاری میلادی متمرکز شده‌اند. بیت‌کوین در نوامبر 2021 به رکورد قیمت حدود 69 هزار دلار دست یافته بود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز چهارشنبه (25 بهمن) از 49 هزار و 263 دلار تا 52 هزار و 10 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 8 شب چهارشنبه به وقت ایران، 51 هزار و 600 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 2 هزار و 900 دلار بیشتر شده است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 39/86 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته نزدیک به 20 درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 2 هزار و 619 دلار تا 2 هزار و 769 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 8 شب چهارشنبه به وقت ایران، حدود 2 هزار و 750 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن بیش از 120 دلار بیشتر شده است. حجم معاملات اتریوم در 24 ساعت گذشته 19/94 میلیارد دلار بوده و ارزش این ارز دیجیتال نسبت به یک هفته گذشته حدود 16 درصد افزایش یافته است.