به گزارش اکوایران، یک مدیر مالی محلی به کوین تلگراف اعلام کرده زمزمه‌ها درباره خرید چشمگیر بیت‌کوین از سوی سازمان سرمایه‌گذاری قطر بعید است که به واقعیت تبدیل شود.

براساس گزارش کوین تلگراف، پیام‌هایی که در چند روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی رد و بدل می‌شود، حاکی از آن است که صندوق ثروت دولتی قطر به زودی 500 میلیارد دلار را به شکل بیت‌کوین به پرتفوی خود اضافه خواهد کرد.

با این حال، این مدیر مالی اعلام کرده احتمال ورود چنین سرمایه‌ای به بیت‌کوین پایین است زیرا دارایی‌های دیجیتال جزئی از استراتژی سازمان سرمایه‌گذاری قطر نیست. او اعلام کرده: «فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها این اتفاق بیفتد زیرا صندوق ثروت دولتی قطر دارای استراتژی سرمایه‌گذاری متنوعی است و سرعت بخشیدن به سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و دارایی‌‌های مختلف برای کاهش ریسک و جذب فرصت‌ها در بازارها و صنایع مختلف، استراتژی اصلی این صندوق است.»

با وجود اینکه قطر یک کشور ثروتمند است، رویکرد این کشور نسبت به ارزهای دیجیتال محدود است. شرایطی که در داخل قطر برای دارایی‌های دیجیتال وجود دارد هنوز با یک نظارت محتاطانه همراه است زیرا تجارت کریپتو در این کشور در سال 2018 ممنوع شد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز شنبه (26 اسفند) از 66 هزار و 704 دلار تا 70 هزار و 37 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، بیش از 67 هزار و 400 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از هزار دلار کاهش یافته است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 46/33 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود 2 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 640 دلار تا 3 هزار و 778 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، نزدیک به 3 هزار و 700 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 25 دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 19/05 میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود 6 درصد کاهش یافته است.

سولانا نیز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران بیش از 190 دلار معامله شده است.