به گزارش اکوایران؛ سومین روز متوالی افت بیت‌کوین در حالی به ثبت رسیده که این رمزارز در ماه آوریل بدترین عملکرد ماهانه خود را از اواخر سال 2022 به ثبت رساند. بازدهی منفی 18 درصدی بیت‌‎کوین در یک ماه اخیر موجب شده تا میزان رشد قیمت آن از ابتدای سال 2024 به کمتر از 35 درصد برسد. این در حالی است که بازارها در انتظار تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره  و داده‌های کلیدی بازار کار ایالات متحده هستند.

ارزش پرمعامله ترین ارز رمزنگاری شده جهان در یک هفته اخیر نزدیک به 15 درصد کاهش یافته، چرا سرمایه‌گذاران بعد از صعود دیوانه‌وار بیت‌کوین به بالای 70هزار دلار اقدام به سیو سود و فروش آن کردند. 

در حال حاضر بیت‌کوین در کانال 56 هزار دلاری معامله می‌شود که حدود 10 درصد کمتر از قیمت روز گذشته آن است. این کمترین قیمت از اواخر فوریه است. البته این افت قیمت تنها محدود به بیت‌کوین نبود و اتریوم هم با بیش از 8 درصد کاهش نسبت به روز گذشته 2840 دلار در حال معامله است. در حال حاضر ارزش جهانی بازار رمزارزها 2 هزار و 130 میلیارد دلار است که افتی 9 درصدی در 24 ساعت گذشته داشته است. با این حال حجم معاملات 24 ساعته بیش از 50 درصد افزایش یافته است. 

بنابر عقیده تحلیلگران، انتظار نمی رود فدرال رزرو بعداً تغییری در نرخ بهره ایجاد کند، اما این دیدگاه در بین سرمایه گذاران ریشه دوانده است که بانک مرکزی ممکن است به هیچ وجه نرخ بهره را در سال جاری کاهش ندهد و ضربه ای به دارایی های حساس به نرخ بهره مانند ارزهای دیجیتال، سهام و اوراق قرضه یا حتی کالاهای اساسی وارد کند.