به گزارش اکوایران، پس از آنکه دومین هفته وخیم در سال 2024 برای بازار کریپتو از نظر افت ارزش رقم خورد، زیان‌ها در این بازار همچنان در حال افزایش است؛ اتفاقی که نشان‌دهنده تقاضای رو به کاهش برای صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین و نااطمینانی درباره سیاست پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) است.

به نوشته بلومبرگ، یکی از معیارهای مربوط به 100 دارایی دیجیتال بزرگ جهان در هفت روز منتهی به یکشنبه (3 تیر) حدود 5 درصد کاهش پیدا کرد که شدیدترین کاهش از این نوع از ماه آوریل محسوب می‌شود. در ساعت 11:44 دوشنبه (4 تیر) به وقت لندن، بیت‌کوین در سطح 61 هزار و 153 دلار معامله شد که کمی بیش از پایین‌ترین قیمت ماهانه آن بوده است.

بیت‌کوین از نظر ارزش بازار، پیشرو است اما صندوق‌های قابل معامله‌ آن در آمریکا طی شش روز گذشته به شکل متناوب با خروج سرمایه همراه شدند؛ موضوعی که این ارز دیجیتال را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد.

روندهای منفی در بازار کریپتو در بحبوحه تردیدها درباره تصمیم فدرال رزرو برای انجام نخستین کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی بوده است. برای برخی از تحلیل‌گران، عقب‌نشینی در دارایی‌های دیجیتال یک علامت هشدار برای ریسک‌پذیری گسترده‌تر است.

دیوید لونت، رئیس بخش تحقیقات در فالکن‌ایکس، در یادداشتی نوشت: «پویایی فعلی بازار رمزارز با نوسانات پایین، حجم معاملات کم و برهم خوردن دفترچه‌های سفارش (دفترچه‌ای که در آن سفارشات خرید و فروش ثبت می‌شود) مشخص می‌شود.»

کاهش قیمت در برخی از بخش‌ها به‌ویژه قابل توجه است: روند نزولی هفتگی برای اتریوم و سولانا به ترتیب طولانی‌ترین دوره از سال گذشته و ۲۰۲۲ به شمار می‌رود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه (4 تیر) از 60 هزار و 852 دلار تا 63 هزار و 357 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 18:03 به وقت ایران، 61 هزار و 311 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 2 هزار و 900 دلار کاهش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 28/24 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود 6 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 262 دلار تا 3 هزار و 433 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 18:03 به وقت ایران، 3 هزار و 318 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 165 دلار کمتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در 24 ساعت گذشته 18/03 میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود 5 درصد کاهش یافته است.