بیت کوین پس از فتح بالاترین قیمت تاریخی (ATH) در 20 اکتبر که 67000 دلار رسید، عقب نشینی نکرد و دوباره در 10 نوامبر، یعنی به فاصله سه هفته، ATH جدید  6900 دلاری را خلق کرد.

 

قیمت-بیت-کوین

 

همزمان با این افزایش قیمت، و با بیشتر شدن اقبال خریداران به بیت کوین، دامیننس (سهم بازار) این ارز دیجیتال صعودی شده بود. به طوری که در 20 اکتبر و همزمان با قله‌ی 67هزار دلاری، دامیننس به 48 درصد هم رسید. دامیننس بیت‌کوین تا امروز (14 نوامبر) کاهشی بوده و حدود 43 درصد است.

 

دامیننس-بیت-کوین

 

کاهش دامیننس بیت کوین به معنای ورود سرمایه به آلت کوین ها تلقی می شود، و این ریزش 5 درصدی فرصت مناسبی برای رشد آلت کوین ها بوجود آورد. لذا افزایش مجدد دامیننس می‌تواند نشانه‌ی خوبی برای ادامه‌ی روند صعودی قیمت بیت کوین در آینده نزدیک باشد.

ببینید: بیت کوین 200 هزار دلاری به زودی!

در تایم فریم روزانه خطوط قیمتی 59500 دلار و 72000 دلار مهمترین حمایت و مقاومت پیش روی بیت کوین هستند. همچنین برای ادامه دار بودن رشد قیمت بیت کوین، در تایم فریم 4 ساعته، حمایت 62000 دلاری طی هفته‌های آینده اهمیت بالایی دارد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین عدد 74 را نشان می دهد که نشان‌گر طمع بالای سرمایه‌گذاران است. این حالت بیان‌گر خوش بینی سرمایه گذاران به افزایش قیمت در آینده نزدیک است و گویا ترسی از ریزش برای معامله‌گران وجود ندارد. شاخص ترس و طمع در ماه گذشته 71 بود و این شاخص تا کنون روند صعودی داشته است.

 

شاحص-ترس-و-طمع-بیت-کوین

 

هرچند افزایش شاخص ترس و طمع، با توجه به این‌ که زمان زیادی از خلق بالاترین قیمت بیت کوین نمی‌گذرد و به روزهای پایانی سال میلادی هم نزدیک می‌شویم، دور از ذهن به نظر نیاید. حال باید دید افزایش قیمت بیت کوین تا 90 هزار دلار و سپس تا 120 هزار دلار که توسط برخی تحلیل‌گران تا پایان سال میلادی محتمل است، محقق خواهد شد یا خیر.