به گزارش اکوایران، علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، از واریز حق‌التدریس معلمان هر دو ماه یک‌بار خبر داده بود، اما این موضوع محقق نشده و هم‌اکنون معلمان شاغل از مهر تا به امروز بابت ساعات حق‌التدریس (اضافه کار) خود مطالبه دارند، به «تسنیم» گفت: همچنان معتقدیم اگر حق‌التدریس معلمان به موقع پرداخت شد، انگیزه معلمان شاغل و بازنشسته برای حضور در کلاس درس افزایش می‌یابد.

خبر مرتبط
باقیمانده پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ آموزش و پرورش چه زمانی واریز می‌شود؟/ پرداخت 2 تا 3 ماه حق التدریس‌ معلمان به زودی

اکوایران: سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۷۰ درصد پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۴۰۱ به حساب آنها واریز شده است گفت: اعتبار ۳۰ درصد باقی مانده نیز تامین شده و قبل از واریز حقوق اسفند پرداخت شود.

فرهادی افزود: برای تامین اعتبارات حق‌التدریس معلمان دچار مشکل شدیم البته بودجه آموزش و پرورش هم محدود بود اما با این حال قبل از پایان سال در بحث پرداخت حق‌التدریس‌ معلمان که سال گذشته قبل از پایان سال اصلاً پرداختی نداشتیم، حداقل سه ماه پرداختی خواهیم داشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: تلاش می‌کنیم از سال آینده، حق‌التدریس معلمان هر دو ماه یک‌بار پرداخت شود.

خبر مرتبط
رتبه‌بندی معلمان در آینه زمان؛ از اجرا تا صدور احکام بازنشستگان و احتمال رتبه‌بندی معلمان غیرانتفاعی

اکوایران: داستان‌های پیش آمده بر سر طرح «رتبه بندی معلمان» از زمان مطرح شدن تا تصویبش به یک سفر دراز پر از دغدغه‌ها، اعتراضات و تغییرات بدل شد. اما سرانجام با گذشت 16 ماه از زمان اجرای این طرح، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از احتمال اعمال طرح رتبه‌بندی برای معلمان غیرانتفاعی خبر داده است.

به جریان افتادن رتبه‌بندی نومعلمان

فرهادی درخصوص دلایل عدم صدور احکام رتبه‌بندی معلمانی که افزایش رتبه داشتند، گفت: تعداد این معلمان بسیار اندک و شاید کمتر از یک هزارم معلمان است، حدود دو هزار نفر از معلمان با این وضعیت مواجه هستند و با حقوق اسفند احکام رتبه‌بندی آنها صادر می‌شود.

وی درباره رتبه‌بندی نومعلمان تصریح کرد: اخیراً مرکز پژوهش‌های مجلس هم درباره رتبه‌بندی معلمان جدید‌الاستخدام مکاتبه‌ای را داشت و هم‌اکنون سامانه رتبه‌بندی برای نومعلمان فعال شده و آنها می‌توانند مدارک خود را بارگذاری کنند که مطابق قانون بررسی خواهد شد.