به گزارش اکوایران، فرمانده سابق اطلاعات ارتش اسرائیل مشارکت این رژیم در عملیات ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده فقید سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تائید کرد.

بنا بر گزارش جرازلم‌پست، تامیر هیمن، فرمانده پیشین اطلاعات ارتش اسرائیل (امان) در گفت‌وگو با یک نشریه اطلاعاتی اسرائیل فاش کرد این رژیم در عملیات ترور سردار قاسم سلیمانی نقش داشته است. این برای نخستین بار است که یکی از مقامات اسرئیل چنین مسئله‌ای را تائید می‌کند. با این حال او جزئیاتی در مورد نحوه مشارکت اسرائیل در این عملیات تروریستی ارائه نکرده است.

هیمن در این گفت‌وگو اظهار کرده در دوره فرماندهی او بر سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل، دو سوءقصد مهم انجام شد: ترور بهاء ابوالعطا، فرمانده شاخه نظامی سازمان جهاد اسلامی فلسطین و ترور [سردار] قاسم سلیمانی. او متذکر شده که از نظر اسرائیل ترور سردار سلیمانی اهمیت بیشتری داشته، چرا که برای اسرائیل، ایرانی‌ها بزرگ‌ترین دشمن هستند.

پیش از این و در همان روزهای پس از ترور سردار سلیمانی در دی‌ماه سال 1398، ان‌بی‌سی گزارش داده بود نهادهای اطلاعاتی اسرائیل به آمریکا در این سوءقصد کمک کردند. این گزارش ادعا می‌کرد اطلاعات مربوط به هواپیمای سوری، که سردار سلیمانی را از دمشق به بغداد منتقل می‌کرد، از سوی اسرائیل در اختیار آمریکا قرار گرفته بود. بر اساس گزارش یاهونیوز نیز که در ماه می امسال منتشر شد، اسرائیل برای عملیات ردیابی، امکان دسترسی به چندین شماره موبایل را برای آمریکا فراهم کرد که به سردار سلیمانی تعلق داشت.

هیمن با وجود آن‌که در این گفت وگو جزئیاتی را مطرح نکرده اما گفته: «مشخص کردن مکان شخصی بلندپایه، که هم‌زمان فرمانده میدانی، استراتژیست و یک جنگ‌جوست، کاری به‌شدت سخت و نادر است».