برنامه شاخص

تداوم ورود سیل نقدینگی به بورس

بررسی عملکرد هفتگی بازار بورس و چرایی عدم کارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام به همراه معرفی وظیفه و ساختار صندوق‌ها در بازار کشور موضوع محوری این قسمت از برنامه «شاخص» است.

حضور همچنان فعال تازه‌واردان

شاخص بورس هفته گذشته را با افت شدید ۴ درصدی که بیشترین ریزش هفتگی سال بود پشت سر گذاشت و نگرانی اهالی بازار را به دنبال داشت، اما شروع هفته جاری با رشد ۹۰۰۰ واحدی شاخص کل از کانال نمادهای بزرگ همراه شد و امید به بورس بازگشت. رکورد دیگری که هفته پیش بازار را متوجه خود کرد مشارکت ۸۸۰ هزارنفری در عرضه اولیه سهام بود و بازهم این خریداران حقیقی و سرمایه‌داران خرد بازار بودند که نقش فعال‌تری بازی کردند.

بررسی روند هفتگی شاخص کل و دیدگاه‌های خوش‌بینانه و بدبینانه به بازار سرمایه و سیگنال‌های بازارهای جهانی و اهمیت سرمایه‌گذاری غیرمستقیم تازه‌واردان از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بخش اصلی قسمت اول برنامه است.

بررسی چرایی عملکرد ضعیف صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهام در شش‌ماهه اول سال باوجود بازدهی بالای بورس بخش دوم برنامه است و به این سؤال پاسخ داده می‌شود که چرا صندوق‌های سهامی نقش اصلی خود در بازار را پیدا نکرده‌اند؟  چرا صندوق‌ها هم‌زمان با ورود سیل نقدینگی به بازار نتوانستند بخشی از این حجم نقدینگی را به سمت خود جذب کنند؟در کشورهای خارجی چگونه برای صندوق‌ها جذابیت ایجاد می‌کنند؟ با دیدن این برنامه پاسخ این سؤال‌ها را خواهید یافت.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد