به گزارش اکو ایران،چند روز پیش مسئولان باشگاه پرسپولیس خبر از فراهم شدن بدهی کالدرون، مربی سابق این باشگاه دادند تا پنجره نقل و انتقالات که به دلیل شکایت او بسته شده بود باز شود.

آنها اما حرفی از محل تامین این پول نزدند، حالا معلوم شده که مبلغ ۲۲ میلیاردی طلب کالدرون را صندوق کارآفرینی امید به عنوان وام قرض الحسنه به پرسپولیس پرداخت کرده است اما چرا و با چه مجوزی؟

ماموریت صندوق کارآفرینی امید 

صندوق کارآفرینی امید همان صندوق مهر امام رضا در دولت محمود احمدی نژاد است. در دولت حسن روحانی به دلیل ممنوعیت نامگذازی ائمه بر روی صندوق های قرض الحسنه از عنوان امید که شهرت دولت روحانی بود استفاده شد.

این صندوق منابع به دست آمده را در چند محور می تواند هزینه کند:

 اعطای انواع تسهیلات مالی از جمله تسهیلات قرض­ الحسنه و ارایه خدمات الکترونیکی و صدور انواع کارت­های اعتباری و نیز کمک مالی به اشخاص حقیقی و حقوقی با اولویت مناطق روستایی و محروم کشور.

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به منظور حمایت، توانمندسازی و ساماندهی زنجیره­ های تولید، خوشه ­های کسب و کار، پشتیبانان مشاغل خانگی، خویش­ فرمایی و ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک و نیز حمایت از طرح­های کارآفرینی از جمله اجتماعی و دانش آموزی.

 اعطای تسهیلات قرض ­الحسنه اشتغال، ازدواج، ساخت، تأمین و تعمیرات مسکن و رفع نیازهای ضروری مانند هزینه های تهیه جهیزیه، درمان بیماری و کمک هزینه­های تحصیلی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و گروه­های اجتماعی کم درآمد.

پس از مساله پرسپولیس و رای فیفا مبنی بر اینکه سرخپوشان ۵۸۰ هزار دلار باید به کالدرون پرداخت کنند طلب این مربی آرژانتینی از منابع این صندوق پرداخت شد.