اسکناس آمریکایی روز سه شنبه با قدرت از مقاومت 28 هزار و 800 تومان عبور کرد. عبور از این مقاومت از نگاه معامله گران فنی، چراغ سبزی برای فتح کانال 29 هزار تومانی و حرکت به سوی مرز 30 هزار تومانی بود. 

اتفاق مهم دیگر روز سه شنبه، افزایش دلار در بازار پشت خطی و رسیدن به نزدیکی محدوده 29 هزار و 500 تومان بود. ساعت 10 شب گذشته، دلار در بازار پشت خطی در محدوده 29 هزار و 400 تومان مورد معامله قرار گرفت. چنین افزایشی می تواند زمینه شروع هیجانی بازار در روز جاری باشد. 

از نگاه برخی فعالان، انتظارات برای رسیدن به یک توافق هسته ای در روز سه شنبه کاهش یافت و همین موضوع خریدهای ارزی را افزایش داد. گفته می شود مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای عنوان کرده است که فعالیت های هسته ای ایران به قدر کافی شفاف نیست و همین موضوع مورد توجه بازیگران ارزی قرار گرفته است. 

در حالی که برخی از معامله گران با توجه به تغییر انتظارات معامله گران و هم چنین رشد نرخ حواله درهم به آستانه مرز 8 هزار تومانی، انتظار دارند که دلار در روز جاری نیز به رفتار افزایشی خود ادامه دهد، گروه دیگری از معامله گران معتقدند که وقت اصلاح قیمت اسکناس آمریکایی رسیده است. از نگاه آن ها بازار با سودگیری از خریدهای معامله گران آغاز خواهد شد، ولی اگر دلار بتواند مرز 29 هزار تومانی را حفظ کند، رشد قیمت از سر گرفته خواهد شد. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۱_۰۹-۰۵-۰۲