به گزارش اکوایران، دلار هرات که روز گذشته تا محدوده ۲۹هزار و ۸۰۰ تومان پیشروی کرده بود در معاملات امروز با دو پله کاهش تا محدوده ۲۹۵۵۰ تومان عقب نشینی کرد. 

دلار تهران نیز امروز با دو پله کاهش در قیمت ۳۰۴۲۰ تومان معامله شد. دلیل کاهش قیمت دلار در معاملات قبل از ظهر، سخنرانی سعید خطیب زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی است. سخنگوی وزارت خارجه گفته است وضعیت در حال حاضر بهتر از قبل از زمان حضور انریکه مورا در ایران است و کشورها برای برگشت به وین منتظر پاسخ آمریکا در مقابل ابتکارات مطرح شده ایران هستند. خطیب زاده گفته است که باید آمریکا مولفه های فشار حداکثری را که در زمان ترامپ وضع شده برطرف کند. 

بخشی از محدودیت‌های وضع شده در زمان ترامپ توسط مجلس سنای آمریکا تصویب شده است که با توجه به مصوبه ضد ایرانی اخیر مجلس سنا لغو این موارد توسط سنا دور از ذهن است. به همین دلیل هم سخنان خطیب زاده نتوانست دلار را به پشت مرز ۳۰ هزار تومانی براند.

درهم در ابتدای معاملات امروز در محدوده ۸۳۵۰ تومان معامله شد. نرخ دلاری درهم با محاسبه نرخ برابری درهم به دلار حدود ۳۰۶۶۰ تومان می باشد که با توجه به فاصله دو پله ای با دلار تهران نشان می‌دهد که معامله گران اصلی بازار نسبت به خبر کاهشی امروز خیلی خوش بین عمل نکرده اند و به همین دلیل معامله گران درهم دست برتر خرید را در بازار امروز داشته اند‌.

یورو در بازار آزاد بدون تغییر نسبت به روز قبل در محدوده ۳۱۶۰۰ تومان به فروش رسید.

با بالاتر بودن گزارش های تورم آمریکا نسبت به پیش بینی ها و انتظارات درباره ادامه سیاست های انقباضی فدرال رزرو، تقاضای اوراق قرضه ده ساله آمریکا افزایش یافت که باعث کاهش ۱ درصدی قیمت اونس نسبت به معاملات در ابتدای  هفته قبل شد. 

با کاهش قیمت اونس و دلار قیمت طلا و سکه امروز کاهش یافت. هر قطعه سکه امامی در روز جاری با کاهش ۱.۲ درصدی در محدوده ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. بررسی قیمت های طلای آب شده در بازار نشان میدهد که انتظارات افزایشی در بازار طلا هنوز باقی است. معامله گران این بازار معامله گران هوشمند بازار شناخته شده اند. حباب طلای آب شده در هر کیلوگرم طلا به بالای ۵۰ میلیون تومان در روز جاری رسید.