به گزارش اکوایران، پرایس امروز پس از ابراز قدردانی از زحمات قطر اعلام کرد توافق هسته‌ای با ایران منافع تمام طرف ها را تأمین خواهد کرد. پس از اظهار نظر طرف آمریکایی،  خوش بینی ها نسبت به بازگشت به وین‌ افزایش یافت و دلار آزاد کاهشی شد و یک پله دیگر نسبت به روز قبل کاهش یافت. تحلیلگران باور دارند اگر خوش بینی ها پر رنگ تر شود دلار تهران کانال قیمتی خود را از دست خواهد داد. دلار هرات نیز در روز جاری دو پله نسبت به روز قبل کاهش یافت.

خبر مثبت برجامی دیگری که امروز منتشر شد در مورد تماس امانوئل ماکرون با نخست وزیر اسرائیل است که اعلام کرده پاریس مصمم به احیای برجام است. با افزایش خوش بینی ها امروز دلار سلیمانیه در ابتدای معاملات  کمتر از دلار تهران معامله شد که نشان دهنده افزایش نیروهای کاهشی در بازار است.

در حالیکه نرخ ها در بازار ارز کاهش یافته است، قیمت دلار صرافی ملی نسبت به روز قبل تغییر نکرده و در قیمت ۲۵ هزار و ۳۶۷ تومان دلار توسط صرافی ها خریداری شد.‌

با وجود کاهش نرخ دلار در سامانه سنا نرخ یورو ۱۳۸ تومان افزایش یافت. علت افزایش قیمت یورو به خاطر تقویت قدرت یورو در برابر دلار است. رییس بانک مرکزی هلند اعلام کرده است که بانک مرکزی اروپا ممکن است نرخ بهره را در ماه جولای بیش از ۲۵ صدم افزایش دهد و همین مسئله باعث افزایش نرخ برابری یورو به دلار شده است.

سکه در بازار امروز به روند کاهشی خود ادامه داد. سکه امامی با از دست دادن حمایت ۱۴ میلیون تومانی در قیمت ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. حباب سکه امامی ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت. 

قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز در روز جاری کاهش یافته است و به ترتیب ۷ میلیون و ۸۴۵ و ۴ میلیون و ۸۵۲ هزار تومان معامله شد ولی حباب نیم سکه و ربع سکه بالا رفته است تحلیلگران باور دارند که در صورت نزول بازار ربع سکه و نیم سکه کاهش بیشتری خواهند داشت و اکنون فرصت مناسبی برای خرید نیست.