به گزارش اکوایران، موج افزایشی در بازار رسمی ارز در این هفته متوقف شده است و دلار رسمی درجا میزند. دلار در صرافی ملی امروز در محدوده ۲۷ هزار و ۷۰۷ تومان برای فروش روی تابلوی صرافی ثبت شد.

پس از شکست محدوده حمایتی مهم در بازار آزاد و سقوط دلار به کانال پایین تر، هیجانات کاهشی فروکش کرد و  دلار بازار آزاد افزایشی شد. دلار هرات امروز در پله اول کانال ۳۰ هزار تومانی معامله شد.‌

فاصله قیمتی دلار در بازار تهران با نرخ دلاری درهم و دلار سلیمانیه کاهش یافته است. به نظر می‌رسد با توجه به روند حرکتی قیمت ها و تحت تأثیر از سرگیری مذاکرات برجامی، معاملات بازار ارز و سکه از رونق افتاده و دلار فعلا تمایل صعودی ندارد ولی شکست محدوده حمایتی اخیر در گرو اخبار خوب برجامی است.

علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی امروز از وضعیت خوب ارزی کشور سخن گفت و اعلام کرد افزایش عرضه ها در بازار نیما در بعضی از روزها بیشتر از تقاضا شده است. برخی از تحلیلگران نسبت به پایین بودن قیمت دلار نیما در مقایسه سایر قیمت های ارز منتقد هستند و می گویند که با توجه به تخفیف قابل توجه روسیه برای فروش کامودیتی ها، پایین بودن نرخ ارز صادراتی در سامانه نیما درست نیست و موجب زیان صادرکننده گان میشوند.

قیمت طلا برای امروز تغییر چندانی نداشت و سکه امامی برای سومین روز متوالی در محدوده ۱۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. حجم معاملات سکه رفاه کاهش قابل توجهی یافته است که ممنوعیت خرید سهامداران حقوقی در این بازار در کاهش حجم معاملات بی تاثیر نیست. قیمت سکه رفاه امروز با فاصله صد هزار تومانی از بازار آزاد قرار گرفت و بالاتر از بازار آزاد معامله شد. 

قیمت ربع سکه هم در معاملات امروز در محدوده ۵ میلیون تومانی ایستاد.