افزایش عرضه ارز در بخش حواله درهم موجب شد که اسکناس آمریکایی در بازار داخلی در مسیر نزولی قرار بگیرد. روز یک شنبه، درهم نتوانست از مرز ۹ هزار تومانی عبور کند و به سرعت با قرار گرفتن در دامنه نزولی، محدوده ۸ هزار و ۸۰۰ تومانی را نیز از دست داد و تا محدوده ۸ هزار و ۷۰۰ تومان نزول کرد. 

از نگاه فعالان،‌ افزایش بازیگران فروشنده در بازار درهم یکی از عواملی بود که جهت رفتار معامله گران در بازار داخلی را تحت تاثیر قرار داد. افت قیمت دلار در بازار داخلی حتی در معاملات پشت خطی نیز ادامه یافت و اسکناس آمریکایی در این معاملات، کانال حساس ۳۲ هزار تومانی را واگذار کرد. با توجه به روند قیمت دلار در بازار پشت خطی، انتظار می رود که امروز این ارز معاملات خود را در حوالی محدوده ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان،  آغاز کند.

 به باور تحلیل گران فنی در صورتی که درهم زیر خط ۸ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند، اتفاق افزایشی خاصی در بازار داخلی رخ نخواهد داد.

از نگاه برخی فعالان،‌ افت قیمت حواله درهم حتی روند بازار اسکناس آمریکایی در بازار هرات افغانستان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. افت قیمت درهم موجب شده بود که دیروز در بازار هرات نیز فروشنده ها بیشتر شوند و این اتفاق نیز در رفتار بازیگران بازار داخلی اثرگذار بود. 

در صورتی که در روز جاری دلار زیر کانال ۳۲ هزار تومان نوسان کند، می توان انتظار افت بیشتر قیمت را داشت. 

photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۴_۰۹-۱۵-۲۱