به گزارش اکوایران، وزیر امور خارجه کشورمان می گوید که تمام مطالبات ایران در راستای توافق برجام ۲۰۱۵ است و طرف آمریکایی می گوید ایران باید از خواسته‌های فرابرجامی خودش دست بردارد.

 اظهار نظرهای طرف های درگیر برجام بعد از مذاکرات دوحه نشان می دهد که بازار ارز هنوز در برزخ اخبار برجامی گرفتار است و تب اخبار برجامی دماسنج بازار ارز را بالا و پایین میکند. 

امید حصول توافق در سایه میانجیگری های اروپا به خاطر بحران انرژی این قاره و تصور تمایل آمریکا به توافق قبل از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا، باعث حبس دلار در کانال ۳۱ هزار تومانی شده است.

معامله گران دلار سلیمانیه و درهم دبی هنوز هم دست برتر را در بازار آزاد دارند و برای سومین روز متوالی نه دلار تهران افزایش  یافت و نه درهم و دلار سلیمانیه کاهشی شدند تا فاصله دلار تهران با نرخ برابری درهم و دلار سلیمانیه در  محدوده ۴۰۰ تومانی باقی بماند.

فاصله قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در حال کاهش است. نسبت برابری یورو به دلار کاهش پیدا کرده است و تحلیلگران با توجه به افزایش نگرانی ها برای یورو پیش بینی می کنند یورو و دلار تا پایان سال برابر شوند.

دلار متشکل هم امروز به پیشروی خود در پله آخر کانال ۲۷ هزار تومانی ادامه داد و  با ۲۰ تومان افزایش در محدوده ۲۷ هزار و ۹۶۶ تومان روی تابلوی صرافی برای فروش ثبت شد.

دلار صرافی ملی نیز امروز در محدوده ۲۷ هزار و ۸۲۸ تومان روی تابلوی صرافی برای فروش درج شد. 

روز قبل قیمت طلا تحت تأثیر نگرانی ها از رکود جهانی و افزایش تقاضا برای دلار به عنوان دارایی امن در زمان رکود کاهش یافت و اونس طلا به عنوان دارایی مقابل دلار نزولی شد و در محدوده ۱۷۶۵ دلار قرار گرفت.

با کاهش قابل توجه اونس طلا و  ثابت بودن دلار آزاد، حباب سکه امامی افزایش یافت. با قرار گیری قیمت سکه امامی در محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، حباب سکه امامی در محدوده ۱۴ درصد قرار گرفت. این بالاترین محدوده حباب سکه در سال جاری است و ریسک معاملات را برای خریداران سکه افزایش می دهد.  برتری قیمت ها در بازار سلیمانیه و دبی، فعلا روزنه امید را در میان معامله گران سکه روشن نگه داشته است.

قیمت ربع سکه  نیز در معاملات امروز در محدوده ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

مقاومت معامله گران طلای آب شده در برابر کاهش قیمت ها در بازار جهانی باعث شده حباب طلای آب شده به بالای ۴۰ میلیون تومان در هر کیلوگرم برسد که نشان دهنده انتظارات مثبت معامله گران در این بازار است.