به گزارش اکوایران، دلار  رسمی در هفته قبل که دلار آزاد آرام بود آرام وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد و این هفته که بازار ارز به خاطر سفر بایدن ناآرام شده در ابتدای کانال ۲۸ هزار تومانی جاخوش کرده و به تماشای بازار ایستاده است.

دلار متشکل امروز در محدوده ۲۸ هزار و ۴۷ تومان معامله شده است.

فروشندگان یورو در بازار رسمی انگار سقوط نسبت برابری یورو به دلار را باور نکرده اند و در مقابل کاهش قیمت یورو مقاومت می‌کنند. یورو در بازار رسمی یک کانال بالاتر از دلار آزاد و در محدوده ۲۹ هزار و ۵۸ تومان معامله می‌شود.

دلار آزاد امروز به خاطر اظهارات ضد ایرانی بایدن در عربستان مقداری متشنج شد. و تب معاملات افزایشی شد.

هدف بایدن از عادی سازی رابطه اسرائیل با اعراب به نتیجه پرواز مستقیم از عربستان به اسرائیل رسیده است. بک خبرگزاری چینی هم گفته که آمریکا به دنبال تشکیل نسخه ناتوی خاورمیانه است.  انتشار همین اخبار تأثیر خود را بر بازار ارز گذاشت و دلار تهران بعد از مدت ها محدوده پایینی نیمه کانال ۳۱ هزار تومانی را ترک کرد. افزایش قیمت در بازار تهران  باعث شد فاصله نرخ برابری درهم با دلار آزاد و قیمت دلار در تهران کاهش یابد. قیمت دلار سلیمانیه هم امروز نسبت به سایر رقبا پیشتاز بوده است.

بازار سکه چگونه بود؟

قیمت سکه اما امروز نسبت به حرکت دلار بی تفاوت بود. در هفته اخیر ارزش ذاتی سکه به خاطر کاهش ارزش اونس کاهش یافته بود و مقاومت معامله کنندگان سکه در برابر کاهش عوامل بنیادی موجب افزایش حباب سکه شده بود. امروز با افزایش قیمت دلار آزاد معامله گران سکه قیمت های معاملاتی را تغییر ندادند و حباب سکه به خاطر افزایش قیمت دلار ، کمی کاهش یافت. قیمت سکه امامی امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان باقی ماند. به نظر می رسد خریداران با توجه به مقدار بالای حباب برای خرید در قیمت های بالاتر احتیاط می کنند و فعلا رفتار دلار آزاد را زیر نظر گرفته اند‌ تا در صورتی که توانست محدوده مقاومت سخت پیش رو را بشکند در رابطه با خرید تصمیم گیری کنند. قیمت ربع سکه در معاملات امروز در محدوده ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود.