به گزارش اکوایران، قیمت طلا روز جمعه برای مقطعی تا قیمت 1767 دلاری بالا رفت که بالاترین قیمت هر اونس طلا در سه هفته اخیر به حساب می آید. با این حساب طلا در آستانه ثبت دومین بازدهی هفتگی مثبت متوالی قرار گرفته است. با این وجود اما هنوز بازدهی این بازار برای ماه جولای در محدوده منفی باقی ماند تا فلز زرد در آستانه ثبت چهارمین ماه با بازدهی منفی قرار بگیرد.

افزایش قیمت روزهای اخیر طلا بیش از همه چیز مربوط به سیگنال های مخابره شده از جلسه فدرال رزرو بود. بازارها پس از جلسه فدرال رزرو که چهارشنبه برگزار شد انتظارات خود درباره سرعت افزایش نرخ بهره در ادامه سال جاری میلادی را تعدیل کردند. این موضوع که بازارها در حال حاضر سرعت افزایش نرخ بهره را کمتر پیش بینی می کنند، همچنین سبب عقب نشینی شاخص دلار نیز شد.

همچنین موضوع دیگری نیز که به صف عوامل صعودی برای طلا پیوست آمار رشد اقتصادی آمریکا بود. داده ها نشان می دهد بزرگ ترین اقتصاد جهان در دومین فصل سال جاری میلادی به اندازه 0.9 درصد در بعد سالانه منقبض شده است. این دومین فصل پیاپی با رشد منفی اقتصادی برای آمریکا است؛ موضوعی که تحلیل گران از آن به عنوان نشانه رکود اقتصادی یاد می کنند. طلا همواره از رکود اقتصادی سود می برد.

با این وجود بسیاری اصلی ترین محرک قیمت طلا را نوسانات شاخص دلار و همچنین نوسانات نرخ سود اوراق در آمریکا می دانند.

بیت کوین نیز در حال حاضر در محدوده قیمتی 23 هزار و 600 دلار معامله می شود و در روزهای اخیر روندی صعودی داشته است. بازدهی هفتگی بیت کوین در حال حاضر نزدیک به مثبت 5 درصد است.