به گزارش اکوایران، طلا که در دو هفته گذشته روندی صعودی داشته است و در کانال 1700 دلاری پیش روی خوبی کرده، در روزی که گذشت در ابتدای روز تا قیمت 1775 دلار بالا رفت و برای لحظاتی سقف یک ماهه خود را لمس کرد.

در روزهای آینده تمرکز معامله گران بازار بر داده‌های اقتصادی آمریکا است. این گزارش از این روز حائز اهمیت است که محتوای آن بر ادامه مسیر سیاست پولی فدرال رزرو موثر است.

پیش‌بینی سایت کیتکو درباره طلا هم نشان می داد که نظر تحلیل گران و معامله گران بر افزایش قیمت طلا مساعد است. در حال حاضر نیز تحلیل گران وجود تنش های بالا هم در اوکراین هم در مساله تایوان و چین را یکی از عوامل صعودی برای طلا می دانند.

با این وجود هنوز هم مهم‌ترین عامل برای طلا سرنوشت روند افزایش نرخ بهره است. برخی از تحلیل گران معتقدند در صورت انتشار اخبار مبنی بر آهسته شدن افزایش نرخ بهره، این موضوع می تواند فرصت خریدی برای طلا باشد. فدرال رزرو در نشست هفته گذشته خود همان‌طور که پیش بینی می شد نرخ بهره را 75 صدم درصد افزایش داد، اما سیگنال های جرومی پاول نشان می داد که احتمال کند شدن سرعت افزایش نرخ بهره وجود دارد.

این موضوع همچنین سبب کاهش شاخص دلار شده است. در نهایت می توان گفت معامله گران طلا منتظرند تا درباره گمان خود مبنی بر کُند شدن سرعت افزایش نرخ بهره اطمینان حاصل کنند و سپس قدم بعدی را بردارند.

همچنین در روزی که گذشت بیت‌کوین بیشتر در محدوده 23 هزار دلاری نوسان داشت. بزرگ‌ترین رمزارز جهان نسبت به ماه گذشته وضعیت بهتری دارد و در دو هفته اخیر بیش از 10 درصد رشد قیمت را به ثبت رسانده است.