قیمت دلار هرات در پشت خط داغ کرد و بالای ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان قرار گرفت. معامله‌گران از روزهای قبل می‌گفتند اگر دلار در هرات بالای ۲۹ هزار و ۸۰۰ برود، روند بازار صعودی می‌شود. وقتی دلار هرات بالای این سطح باز شد قیمت دلار در بازارهای تهران و سلیمانیه هم افزایش پیدا کرد تا در هر سه بازار شاهد نوسان دلار در کانال ۳۰ هزار تومان باشیم.

در حالیکه بازار آزاد افزایشی بود دلار متشکل از سطح ۲۸ هزار و ۶۰۰ تومان بالا نرفت. معامله‌گران می‌گفتدن ظاهرا مرغ بازارساز یک پا دارد و به هیچ رقمی حاضر نیست دلار متشکل را در کانال ۲۹ رویت کند.

در کف بازار شنبه اشاره شد که دینار در بازار ارز ایران یکه‌تازی می‌کند و یکشنبه این یکه‌تازی مشهودتر بود. در پنج روز گذشته دینار هر روز گرانتر از دیروز بوده است و نرخ دینار در روز یکشنبه هزار تومان نسبت به روز قبل بالاتر رفت.

نکته جالب درباره دینار، دو دستگی در صرافی‌ها بود. یکسری از صراف‌ها، دینارفروش شده بودند، یکسری‌ها دلار فروش. همین وضعیت هم دلیل افزایش قیمت دلار عنوان می‌شد. وقتی با معامله‌گران درباره دلایل نوسان صحبت می‌ شد آن‌ها به اثر اربعین اشاره می‌کردند و می‌گفتند بعد از اربعین التهاب ارزی می‌خوابد.

البته تکنیکالیست‌ها نظر دیگری داشتند. دیدگاه آن‌ها این بود که اگر نرخ بالای یکسری سطوح تثبیت شود امکان تعدیل نوسان کمرنگ می‌شود.

نرخ سکه هم در بازار نزدیک کانال 14 میلیون تومان شده است که با این نرخ و دلار 30 هزار و 250 تومانی، حباب سکه ‌یک میلیون و 800 هزار تومان بدست می‌آید. عده‌ای از معامله‌گران می‌گفتند که عجیب است که در صعود، سکه از دلار جا مانده است. اما چیزی که مشخص است حباب سکه نسبت به شنبه ثابت بوده است و نشان می‌دهد رشد سکه در غیاب نرخ اونس با دلار هماهنگ بوده است.

معامله‌گران درمورد طلای آبشده می‌گفتند سقف این بازار 5 میلیون و 600 هزار تومان است که اگر این سطح بشکند می‌تواند بالاتر برود.