به گزارش اکوایران، قیمت دلار آمریکا در معاملات امروز کاهش یافت و 230 تومان  پایین‌تر از نرخ عصر روز گذشته قرار گرفت. قیمت دلار سنا در پایان معاملات امروز تغییری نسبت به روز گذشته نداشت و 27 هزار و 452 تومان گزارش می‌شد. قیمت انتهایی دلار متشکل نیز نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشت و 27 هزار و 180 تومان ثبت شده بود. بازار متشکل ارزی طی ماه‌های اخیر به طور منظم هر روز حجم معاملات دلار و یورو متشکل را در شبکه اطلاع‌رسانی خود اعلام می‌کرد، اما از روز پنج‌شنبه حجم معاملات در شبکه اطلاع‌رسانی این مجموعه منتشر نشده است. فردا مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود. افت قیمت دلار در روز پیش از شروع مذاکرات به نوعی از برداشت نسبتا مثبت فعالان بازار نسبت به این دور از مذاکرات احیای برجام حکایت داشت.

photo_2022-01-02_16-15-51

واکنش قیمت سکه به افت قیمت دلار

قیمت طلای جهانی در پایان معاملات روز جمعه روی 1830 دلار قرار داشت و بازدهی خوبی را ثبت کرده بود. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و قیمت سکه امروز هم‌جهت با قیمت دلار حرکت کرد. قیمت سکه عصر امروز با افت 35 هزار تومانی نسبت به عصر روز گذشته روی 13 میلیون و 65 هزار تومان قرار داشت و اندازه حباب آن 2.8 درصد محاسبه می شد. اندازه حباب قیمت سکه در مقاطعی از معاملات امروز و دیروز از این نیز کوچک‌تر بود، اما ادامه افت قیمت دلار کمک کرد که حباب سکه قدری بزرگ شود و در واقع به مقادیر متعارف نزدیک شود. فردا قیمت سکه در صورت ادامه رشد طلا می‌تواند وارد روند صعودی شود و در صورت ادامه افت قیمت دلار تحت تاثیر شروع مذاکرات می‌تواند، تغییراتی منفی را به ثبت رساند.

photo_2022-01-02_16-28-10

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در معاملات امروز و در آستانه از سرگیری مذاکرات احیای برجام کاهش یافت و تغییرات قیمتی سکه نیز منفی بود. بازار متشکل ارزی از روز پنج‌شنبه حجم معاملات روزانه دلار و یورو را در شبکه‌ اطلاع‌رسانی خود اعلام نکرده است.

photo_2022-01-02_16-28-02