برنامه فردایی

چرا قیمت نفت برنت از ۶۰ دلار عبور کرد؟

از نخستین ساعات اوایل هفته گذشته مصادف با ۸ فوریه، قیمت نفت برنت به عنوان یکی از اصلی‌ترین مترهای مورد توجه بازار در خصوص بازار نفت، با عبور از مقاومت روانی مهم ۶۰ دلار برای هر بشکه، توجهات را به خود جلب کرد.

به نظر می‌رسد عواملی نظیر کاهش تولید داوطلبانه عربستان، توافقات اوپک، آمار رشدهای اقتصادی اعم از چین و آمریکا، تصمیمات بایدن در هفته‌های اخیر در خصوص اکتشاف در برخی میادین، رویکرد خاص دولت دموکرات آمریکا در رابطه با نفت شیل، آمار منتشر در خصوص ذخایر نفت کشورهای اصلی مصرف کننده و نیز واکسیناسیون کرونا در بسیاری کشورها، همه و همه در روشن کردن موتور قیمت نفت نقشی فراتر از انتظار داشتند.

در گفتگویی با مهندس عبدالصمد رحمتی، تحلیلگر و کارشناس بازار نفت به بررسی دلایل افزایش قیمت نفت در یک هفته گذشته و چند وقت اخیر پرداخته‌ایم، احتمال رسیدن قیمت نفت برنت به حدود ۷۰ دلار را جویا شدیم، توافق احتمالی ایران و آمریکا و متعاقبا افزوده شدن تولید نفت کشورمان بر قیمت نفت را سناریو بندی کردیم و پیش‌بینی او در خصوص بازه احتمالی قیمت نفت در سال ۲۰۲۱ و نیز احتمالا ۲۰۲۲ را به گفتگو نشستیم.

برای بررسی بازارهای مالی مختلف اعم از نفت، طلا، بورس، مسکن، خودرو، سکه و بیت کوین، برنامه «فردایی» را هر شب از رسانه تصویری اکوایران دنبال کنید.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد