به گزارش اکوایران، دلار در این هفته پس از جلسه علی صالح آبادی رییس بانک مرکزی با صادرکنندگان و صرافان روندی کاهشی به خود گرفت. در جلسه ای که رییس بانک‌مرکزی با صادرکنندگان برگزار کرد، تصمیم بر آن شد تا صرافی ها ارز صادراتی را به نرخ توافقی از صادرکنندگان خریداری کرده و به متقاضیان  ارز بفروشند. 

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته صادرکنندگان ۱ میلیون و ۶۲۰ هزار دلار ارز به صورت اسکناس به بازار عرضه کرده اند که ۹۰۰ هزار دلار آن به فروش رفته است. 

امروز نیز بانک مرکزی در بخشنامه ای به صرافی ها ابلاغ کرد که علاوه بر صادرکنندگان میتوانند از فروشندگان حقیقی و حقوقی ارز را به نرخ توافقی خریداری کنند و به متقاضیان بفروشند. به نظر می رسد بانک مرکزی تصمیم دارد روند بازار را با افزایش عرضه ارز معکوس کند‌.

 دلار امروز در نیمه بالای کانال ۳۱ هزار تومانی نوسان کرد. دلار متشکل نیز امروز یک پله بالا رفت و در محدوده ۲۷۶۱۲ تومان در پایان معاملات هفته روی تابلوی صرافی ها ثبت شد.

جواد اوجی وزیر نفت کشور، امروز از آزاد سازی ۱.۶ میلیارد دلار از پول گاز صادر شده به عراق خبر داد. برخی تحلیلگران میگویند این اتفاق می تواند چراغ سبز آمریکا به احیای توافق باشد.

پس از افزایش بی سابقه نرخ بهره فدرال رزرو  در روز قبل،  نرخ استقراض کوتاه مدت بانک مرکزی آمریکا در محدوده ۱.۷۵ درصد قرار گرفت. قیمت اونس امروز در واکنش به سیاست های انقباضی فدرال رزرو کاهش پیدا کرد و ۱۸۱۹ دلار معامله شد. 

قیمت سکه امامی اما نسبت به دیروز تغییر چندانی نداشت سکه امامی امروز  ۱۵ میلیون و  ۳۰۰ هزارتومان معامله شد ولی حباب سکه امامی با افزایش در محدوده ۱۱ درصدی قرار گرفت.

ربع سکه نیز امروز ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسید.