به گزارش اکوایران و به نقل از بلومبرگ مردی که بحران مالی یک دهه پیش را درست پیش‌بینی کرده بود درباره "حماقت" در بازارها به سرمایه‌گذاران هشدار داد.

مایکل بری، بنیانگذار Scion Asset Management که پیت تر به خاطر سرمایه‌گذاری روی سقوط بازار مسکن قبل از بحران مالی سال 2008 شهرت پیدا کرده بود، روز پنج‌شنبه گفت حماقت آشنایی که در دوران پاندمی کرونا در بازارها به وجود آمده بود هنوز نمرده است.

بازارها

البته هنوز به طور کامل مشخص نیست که بری، که از سوی دیگر به خاطر توییت های مرموز خود نیز مشهور است، دقیقا به چه چیزی اشاره کرده است. او در توییت خود این دوره بازارها را با سال 2001 و قبل از حملات تروریستی 11 سپتامبر و رسوایی های متعددی که قبل از سر باز کردن زمان حباب دات‌کام آشکار شده بود مقایسه کرده است. البته بری همانند دیگر توییت هایش در گذشته، ساعاتی پس از ارسال آن را پاک کرد.

بری همچنین به درخواست هایی مبنی بر کامنت گذاشتن در توییت خود نیز پاسخی نداد.

بری ماه‌ها است که کاهش قیمت سهام در آمریکا را پیش‌بینی کرده است. پیش‌بینی که برای مدتی دقیق به نظر می رسید، زیرا شاخص S&P 500 بدترین نیمه اول سال را از 1970 تاکنون به ثبت رسانده است. البته شاخص شرکت های آمریکایی از آن زمان تاکنون توانسته است 13 درصد از ریزش های خود را جبران کند.